Słonecznie i rodzinnie w Woli Chorzelowskiej

Mieszkańcy Woli Chorzelowskiej oraz okolicznych miejscowości bawili się w niedzielę na Festynie Wakacyjnym. Ciekawe atrakcje oraz program artystyczny przygotowane przez organizatorów sprawiły, że plac remizy OSP wypełniły całe rodziny.
Pierwsza część wydarzenia składała się z występu przygotowanego przez Karolinę Szymańską z Filii Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej. Na scenie zaprezentowali się soliści, Natalia Andrychowicz z Woli Mieleckiej, Wojtek Malinowski z Ławnicy oraz Martyna Cichowska z Trześni. Popisy młodych artystów przeplatane były występami grupy wokalnej „Wolanki” z Woli Mieleckiej. W drugiej części na scenie w piosenkach i tańcach starej Warszawy zaprezentowała się Chorzelowska Grupa Teatralna oraz Zespół Pieśni i Tańca „Chorzelowiacy”. Obie grupy przygotowane zostały przez Bożenę Telegę z Ośrodka Kultury w Chorzelowie. Wydarzenie zakończyła zabawa taneczna z zespołem „Tabu”. - Dziękuję wszystkim organizatorom i artystom za to co dziś zrobiliście. Swoim działaniem udowodniliście, że wspólne działanie może doprowadzić do czegoś naprawdę dobrego. Poziom jaki zaprezentowali artyści był bardzo wysoki i przekonany jestem, że wkrótce zobaczymy ich na scenach w całym kraju. Słowa uznania kieruję również do Pań z Koła Gospodyń za wszystkie tradycyjne potrawy, którymi nas dzisiaj raczą. Dziękuje także Sołtysowi, który był inicjatorem tego festynu, sponsorom oraz Ośrodkowi Kultury za wszystko co zrobili, abyśmy mogli spędzić niedziele popołudnie w tak dobrym nastroju – powiedział do uczestników Józef Piątek Wójt Gminy Mielec.
Organizatorami festynu byli sołtys miejscowości Wiesław Szczur, Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotnicza Straż Pożarna w Woli Chorzelowskiej oraz Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim którzy wsparli realizację festynu oraz sponsorom Firmie KIRCHHOFF Polska, Firmie Zielona Budka oraz Hotelowi RADO.