Wybitna pisarka z wizyta w Woli Mieleckiej

W czwartek w Sali Widowiskowej Filii Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego przy  gminnej Bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Krystyną Mirek, jedną z najpoczytniejszych autorek literatury kobiecej w Polsce. - Krystyna Mirek mieszka pod Krakowem. Prywatnie jest żoną i mamą czwórki dzieci. Na swoim blogu tak pisze o sobie „Jestem wierna tradycyjnym wartościom. Stałości, wierności, przyjaźni, domowemu ciepłu, macierzyństwu, miłości, wytrwałej pracy, cieszeniu się zwyczajnym dniem, wdzięczności”. Za nim na dobre zajęła się pisaniem powieści, przez wiele lat pracowała w szkole, ucząc języka polskiego i niemieckiego. Jest absolwentką polonistyki UJ w Krakowie. Od kilku lat spełnia swe największe marzenie i tworzy piękne, klimatyczne powieści, pełne ciepła i optymizmu. Pierwsza „Prom do Kopenhagi” ukazała się w 2011 roku, a do chwili obecnej powstało już 20 utworów, z czego kilkanaście uzyskało status bestsellera. Najbardziej znane to „Droga do marzeń”, „Podarunek”, „Francuska opowieść”, „Większy kawałek nieba”, „Wszystkie kolory nieba”, „Obca w świecie singli”, „Pojedynek uczuć” oraz cykle „Jabłoniowy sad”, „Saga rodu Cantendorf”, „Willa pod Kasztanem”. Autorka współpracuje z portalem internetowym Polki.pl, gdzie publikuje felietony, a w gazecie „Pani domu” prowadzi rubrykę „Mama radzi mamom” - tymi słowami przedstawiła autorkę Justyna Ryczek, bibliotekarz i moderator Dyskusyjnego Klubu Książki.

Podczas spotkania pisarka opowiadała o swoim codziennym życiu. Jak każda kobieta – gotuje, sprząta, pracuje w ogrodzie, spędza wolny czas z dziećmi. I oczywiście tworzy. Pomysły na książki czerpie z życia. Lubi obserwować ludzi, stąd też nawet przypadkowo zasłyszana rozmowa w kawiarni staje się motywem kolejnej historii. Powieść stara się tak napisać, żeby była atrakcyjna, wartościowa i niosła głębokie, życiowe przesłanie dla czytelnika. - Historie w moich książkach są zmyślone, ale emocje prawdziwe”- wyznała pisarka. Ponadto autorka zachęcała słuchaczy, a szczególnie młodzież, do realizacji swoich marzeń i nie odkładania ich na później. - Każdy ma jakiś ukryty talent, trzeba go tylko znaleźć i rozwijać - powiedziała.
Pani Krystyna zrobiła swoim fanom niespodziankę, przywożąc na spotkanie najnowszą, premierową powieść „Szczęście za horyzontem”. Zdradziła również literackie plany na przyszłość.
Spotkanie było także okazją do wspólnych zdjęć i autografów, rozdawanych przez pisarkę. Czwartkowe  spotkanie z Panią  Krystyną Mirek  było prawdziwą ucztą  duchową  i doniosłym wydarzeniem dla czytelników Biblioteki Publicznej w Woli Mieleckiej, w którym uczestniczyli między innymi Radna Gminy Mielec Wanda Mika, dyrektor Ośrodka Kultury Damian Małek,   członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki, bibliotekarze, czytelnicy oraz nauczyciele i młodzież z Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej.