Egzotycznie w Gminie Mielec

Na najbliższy weekend zaplanowano XXI Mistrzostwa Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych. Wydarzenie, któremu patronuje Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec, odbędzie się w Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu Gminy Mielec w Chorzelowie.

Przez trzy dni w Sali Wystawienniczej oglądać będzie można około 200 ptaków zaprezentowanych przez prawie 20 pasjonatów zrzeszonych w Mieleckim Stowarzyszeniu Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych. Poza okazami pospolitymi, podczas wystawy zobaczyć będzie można między innymi Kanarki Kolorowe, Gołąbki Ozdobne, Papugi Australii, Papugi Rozelle, Papugi Królewskie, Papugi Barabanda, Papugi Nimfy, Papugi Nierozłączki, i Papugi Żeberka, których hodowla wymaga odpowiedniej infrastruktury oraz specjalistycznej wiedzy. – Serdecznie zapraszam do odwiedzenia wystawy ptaków egzotycznych, która po raz kolejny odbędzie się w naszej Gminie. To okazja do zobaczenia niezwykłych okazów oraz spotkania się z wyjątkowymi ludźmi którzy poświęcili swoje życie hodowli ptaków. Przekonany jestem, że podobnie jak podczas ubiegłorocznej edycji, Ośrodek Kultury ponownie odwiedzą rodzice z dziećmi, dla których będzie to ciekawa lekcja egzotycznej przyrody – zachęca do zobaczenia wystawy Józef Piątek.


Program mistrzostw:
czwartek 4 października  
- 20:00 - 22:00 przyjmowanie i rejestracja ptaków
piątek 5 października
- 9:00 - 14:00 konkurs ptaków egzotycznych pod nadzorem sędziów Polskiej Federacji Ornitologicznej
sobota 6 października
- 9:00 - 18:00 wystawa ptaków - wstęp bezpłatny
niedziela 7 października
- 9:00 - 18:00 wystawa ptaków - wstęp bezpłatny
- 14:00 - 14:30 wręczenie pucharów i dyplomów
- 18:00 - zakończenie wystawy.