Pierzasty Weekend w Gminie Mielec

W miniony weekend w Ośrodku Kultury w Chorzelowie odbyły się XXI Mistrzostwa Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych. Towarzysząca im wystawa cieszyła się bardzo dużą popularnością wśród mieszkańców regionu.

W piątek odbywała się ocena ptaków przez specjalistów z Polskiej Federacji Ornitologicznej, natomiast sobotę i niedzielę przeznaczono dla publiczności. Przez dwa dni oglądać można było ponad 380 ptaków zaprezentowanych przez hodowców i pasjonatów zrzeszonych w Mieleckim Stowarzyszeniu Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych. Ponadto w niedzielę wręczono puchary oraz pamiątkowe dyplomy. – Cieszę się, że wystawa ptaków egzotycznych ponownie odbywa się na terenie Gminy Mielec. Witam serdecznie zwiedzających i uczestników mistrzostw, którzy prezentują jeszcze większa liczbę ptaków w porównaniu do roku ubiegłego. To świadczy o tym, że podoba Wam się na naszym terenie. Przez dwa dni wystawę odwiedziło już wiele osób co utwierdza  mnie w przekonaniu, że warto organizować takie wydarzenia. Mam nadzieję, że Wasze mistrzostwa już na stałe zagoszczą w naszej Gminie. Dla naszych mieszkańców jest to bardzo dobra okazja do obcowania z egzotyczną przyrodą oraz docenienia trudu jaki władacie hodowlę. Moim zdaniem wszyscy zasługujecie na nagrody – powiedział przed dekoracją Józef Piątek, patron honorowy wydarzenia.
– Dziękuję przede wszystkim hodowcom za to, że nam zaufali. Pomimo zmian jakie zaszły w naszym stowarzyszeniu zdecydowaliście się wsiąść udział w tym konkursie i wystawie. To dla nas bardzo ważne. Dziękuję również panu Wójtowi, bo bez jego przychylności te mistrzostwa nie mogły by się odbyć. To rekordowa wystawa i z całej polski docierają do nas sygnały podziwu i zaskoczenia tak dużą ilością prezentowanych ptaków – dodał Paweł Zygmont, Prezes Mieleckiego Stowarzyszenia Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych.

Klasyfikacja XXI Mistrzostw Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych

Kanarki Kształtne  - Puchar Józefa Piątka, Wójta Gminy Mielec
Jacek Policht
Kanarki Czerwone Kolekcja
I Józef Niwa
Kanarki Kształtne:
I Kacper Zygmont
II Jacek Policht
III Paweł Zygmont
Kanarki Kolekcja:
I Tomasz Straż
II Dorota Kułacz
III Tomasz Straż
Kanarek Kolorowy:
I Dorota Kułacz
II Jacek Policht
III Kacper Zygmont
Papugi Faliste:
I Mirosław Bożek
II Waldemar Polit
III Tadeusz Strycharz
Papugi Aleksandretty:
I Paweł Para
II Dorota Kułacz
III Marek Lewicki
Papugi Kozy, Mnichy, Nimfy:
I Jacek Policht
II Mirosław Bożek
III Mirosław Bożek
Papugi Rozelle:
I Jacek Policht
II Adam Stypa
III Mariusz Mystek
Papugi Świergoty, Łąkówki:
I Mariusz Mystek
II Dorota Kułacz
III Marek Lewicki
Papugi Nierozłączki, Wróbliczki:
I Waldemar Polit
II Dorota Kułacz
III Tadeusz Strycharz
Egzotyka
I Dorota Kułacz
II Waldemar Polit
III Waldemar Polit
Gołąbki:
I Marek Lewicki
II Marek Lewicki
III Waldemar Polit
Grupa Australia
I Marek Lewicki
II Jacek Policht
III Dorota Kułacz