XVIII Dzień Papieski w Gminie Mielec

Pamięci Świętego Jana Pawła II w niedzielę w sali widowiskowej Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu w Chorzelowie zaprezentowano wspomnienie poetycko-muzyczne pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”.  
Tegoroczny Dzień Papieski miał szczegóły wymiar ponieważ związany był z trzema ważnymi rocznicami. W bieżącym roku przeżywamy 60. rocznicę sakry biskupiej Karola Wojtyły. W tym roku obchodzimy także rocznicę wyboru metropolity krakowskiego Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Papież Polak był także wielkim patriotą, dlatego wydarzenie związane jest z setną rocznicą odzyskania niepodległości.
Aktorzy z Chorzelowskiej Grupy Teatralnej oraz członkowie Zespołu Pieśni i Tańca Chorzelowiacy specjalnie na tą okoliczność przygotowali występ oparty na utworach związanych z życiem Świętego Jana Pawła II. Widzowie, wśród których zauważyć można było Józefa Piątka, Wójta Gminy Mielec, Marka Kumora, Radnego Gminy Mielec oraz ks. Andrzeja Ramsa, Proboszcza pw. Parafii Wszystkich Świętych w Chorzelowie, obserwować mogli niezwykłe przedstawienie składające się ze śpiewu i recytacji. Dodatkową atrakcją były specjalnie przygotowane prezentacje multimedialne, które ukazywały najważniejsze i najciekawsze momenty życia Papieża. Dzieci, młodzież i dorośli obecni na scenie przenieśli widzów w piękny świat wspomnień oraz rozważań jakie pozostawił po sobie Karol Wojtyła. Trud pracy oraz zaangażowanie wynagrodziły aktorom gromkie brawa oraz wspólne wykonanie „Barki”, ulubionej pieśni Świętego Jana Pawła II.
Scenariusz wstępu przygotowała Bożena Telega. Opracowaniem muzycznym zajął się Michał Witek. Scenografia to dzieło Anny Surowiec, natomiast nagłośnieniem i światłem kierował  Marcin Sasor.