Piłkarze dla Niepodległej

W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości oraz 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, na stadionie w Złotnikach, odbył się „Biało-Czerwony Turniej Piłkarski Oldboyów Gminy Mielec”.

Rozegrane w sobotę mecze wyłoniły klasyfikację końcową, która przedstawia się następująco:
I miejsce drużyna z Chrząstowa,
II miejsce drużyna z Chorzelowa,
III miejsce drużyna z Podleszan.

Przyznano również nagrody indywidualne dla wyróżniających się zawodników:
Najlepszym zawodnikiem został Damian Zalot z Chorzelowa,
Najlepszym bramkarzem został Grzegorz Świątek z Chrząstowa,
Najlepszym napastnikiem został Robert Rudek z Chrząstowa,
Najlepszym obrońcom został Marek Łaz z Podleszan.

- Wszyscy jesteście dziś wygrani bo dzięki Wam na tym stadionie, pojawiały się pozytywne emocję i zdrowa rywalizacja. Swoim uczestnictwem w turnieju udowodniliście, że w piłce nożnej nie liczy się wiek, a zaangażowanie i chęć gry. Przekonany jestem, że bez problemu ogralibyście  niejedną drużynę, składając się z młodszych zawodników – powiedział w trakcie dekoracji Józef Piątek.

Organizatorami turnieju był Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec wspierany przez Krzysztofa Wieczerzaka, Prezesa Zarządu Powiatowego Zrzeszenia LZS w Mielcu oraz Józefa Źródło z LKS „Złotniczanka”. Wydarzenie patronatem honorowym objął Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec.