Niezwykłe opowieści

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie oraz Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec zapraszają na eliminację Podkarpackiego Konkursu Literatura i Dzieci.
Tegoroczne zmagania młodych artystów odbywać się będą pod hasłem „Niezwykłe opowieści”. Eliminacje gminne zaplanowano na 22 listopada 2018 od godz. 10:00, a eliminacje rejonowe odbędą się 29 listopada 2018 roku od godz. 10:00. Wszyscy chcący oglądać sceniczne prezentację mogą odwiedzić w tych dniach Ośrodek Kultury w Chorzelowie.
Konkurs, cieszący się ponad 30-letnia tradycją organizowany jest przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie a jego głównym celem jest upowszechnianie i zachęcenie do czytania książek, popularyzacja literatury dziecięcej, inspirowanie do poszukiwań nowych form pracy artystycznej i wychowawczej, rozwijanie wyobraźni i spontaniczności oraz promocja dokonań artystycznych dzieci.