„Sprawdzili wiedze o Ojczyźnie”

W niedzielę w Ośrodku Kultury w Chorzelowie odbył się „Wielki Test o Niepodległej”. Wydarzenie wieńczyło cykl wydarzeń gminnych związanych z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.


Wszyscy uczestnicy testu musieli zmierzyć się z trzydziestoma pytaniami nawiązującymi do wydarzeń i czasów związanych z walką narodu polskiego o upragnioną wolność.  – Cieszę się, że jesteście dzisiaj z nami i wspólnie możemy świętować odzyskanie przez naszą ojczyznę niepodległości. W ten sposób utrwalacie pamięć o tych niezwykłych ludziach i wydarzeniach, które doprowadziły do tego, że Polska ponownie powróciła na mapę Europy. Nasi przodkowie przez blisko 123 lata za tą wolność przelewali krew na wielu polach bitewnych. Każdy kto wraca pamięcią do tych chwil i oddaje hołd twórcom naszej suwerenności już jest wygranym – zwrócił się do zebranych przed rozwiązaniem testu Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec.
W trakcie oceny o patriotyczny klimat zadbały wokalistki z Zespołu „Wolanki” pod przewodnictwem Karoliny Szymańskiej. Panie, na co dzień działające przy Filii Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej, wykonały wiązankę najpiękniejszych utworów narodowych, która przez publiczność, nagrodzona została gromkimi brawami.

Lista laureatów:
Krzysztof Babiarz     – I miejsce
Elżbieta Sobczyk     – II miejsce
Jan Sobczyk         – II miejsce
Krzysztof Szymański     – III miejsce
Celina Szymańska     – IV miejsce
Jakub Pieróg         – IV miejsce

Organizatorzy przyznali również nagrody dla najstarszego i najmłodszego uczestnika, a tytuły te otrzymali Jan Sobczyk oraz Jakub Pieróg.