Reprezentacja Ośrodka Kultury na „XVI Biesiadzie u Hupki”

Sobotnie popołudnie 24 listopada 2018r. członkowie Chorzelowskiej Grupy Teatralnej i ZPiT „Chorzelowiacy” w Gminnym Ośrodku Kultury i Bibliotek w Niwiskach.
Tradycyjnie  jak co roku odbyła się  tam kolejna  XVI Biesiada u Hupki  pod honorowym patronatem Starosty Kolbuszowskiego i Wójta Gminy Niwiska.
Sala „pod pawiami” wypełniła się po brzegi gromadząc wielu zaproszonych gości i miłośników wspólnego biesiadowania. W programie artystycznym występowały zespoły z Podkarpacia. Jako pierwsi w piosenkach i tańcach Starej Warszawy zaprezentowali się: Chorzelowska Grupa Teatralna i Zespół Pieśni i Tańca „Chorzelowiacy”.  Zachwycona publiczność poczuła klimat powojennej Warszawy i z radością włączając się do wspólnego śpiewania.   W swoim drugim wejściu artyści zaprezentowali przyśpiewki ludowe.
Różnorodny repertuar zaprezentowany na scenie sprostał gustom publiczności.  Jak zwykle przy  biesiadzie Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Niwiskach częstowały biesiadników kapustą z grochem, chlebem ze smalcem oraz pierogami. Podczas imprezy odbył się kiermasz rękodzieła artystycznego lokalnych twórców. Kampanię informacyjną o założeniach Lokalnej Strategii Rozwoju prowadziła również  Lokalna Grupa Działania LASOVIA .