Świątecznie, ludowo, karnawałowo

Niezwykły „Koncert Noworoczny” odbył się w niedzielę (20.01) w Ośrodku Kultury w Chorzelowie. Przez blisko dwie godziny, przed pełną widownią, swój dorobek artystyczny  prezentowali wokaliści, tancerze, gitarzyści oraz aktorzy.


W imieniu artystów oraz organizatorów zebranych przywitał Damian Małek, dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu Gminy Mielec. Następnie na scenie pojawili się uczniowie Krzysztofa Prucnala. Członkowie dziecięcej grupy wokalnej, dla których był to debiut sceniczny oraz grupa gitarzystów, kolędami i pastorałkami wprowadzili wszystkich w świąteczny klimat. W kolejnej odsłonie zaprezentowali się tancerze Zespołu Pieśni i Tańca „Chorzelowiacy”, prowadzonego przez Bożenę Telegę. Grupa reprezentacyjna przedstawiła Suite Tańców Krośnieńskich i Lasowickich, a seniorzy wykonali Tańce Ziemi Rzeszowskiej. W okresie karnawału nie mogło zabraknąć również pokazu tańców latynoamerykańskich. Cha-chę oraz Rumbę wykonali podopieczni Mariusza Sosińskiego. Koncert zakończyło wspólne kolędowanie wszystkich artystów oraz zgromadzonej publiczności, które najpiękniejszą świąteczną poezją uświetniła Chorzelowska Grupa Teatralna. Wszystkie występy nagradzane były gromkimi brawami, a finał koncertu przyjęty został owacjami na stojąco.
Wśród zaproszonych gości obecni byli Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec, Bogdan Cygan, przewodniczący Rady Gminy wraz z Radnymi Celiną Szymańską, Andrzejem Klichem, Stanisławem Głazem, Ryszardem Szostakiem i Damianem Zalotem. Na widowni zasiedli również ks. Andrzej Rams, proboszcz Parafii pw. Wszystkich Świętych w Chorzelowie oraz Sołtysi i Dyrektorzy Szkół Gminy Mielec.
Scenatiusz koncertu przygotowała Bożena Telega, nagłośnieniem i oświetleniem wydarzenia zajął się Marcin Sasor, natomiast scenografia przygotowana została przez Annę Surowiec.