XIV Wojewódzka Wystawa Malarstwa Nieprofesjonalnego

W Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie w sobotę (02.03) odbył się finisaż XIV Wojewódzkiej Wystawy Malarstwa Nieprofesjonalnego, na której swoje prace zaprezentowali artyści z podkarpacia. Nasz region reprezentowało 16 obrazów twórców współpracujących z chorzelowskim Ośrodkiem Kultury. Trzy z nich: „Chart” Tomasza Mrozowskiego z Woli Chorzelowskiej, „Mielecka Starówka zimą” Mariana Pietruszki z Mielca oraz ‘Wierzby” Andrzeja Bednarza z Mielca zostały wyróżnione przez komisję artystyczną.


Wystawa Malarstwa Nieprofesjonalnego jest przeglądem dorobku twórczego w zakresie malarstwa, dlatego organizatorzy nie stawiają żadnych ograniczeń w wyborze tematów, jak również pozostawiają swobodę środków ich interpretacji. Głównym celem wydarzenia jest prezentacja dorobku nieprofesjonalnej twórczości malarskiej województwa podkarpackiego oraz doskonalenie umiejętności warsztatowych malarzy. Komisja artystyczna w składzie dr Łukasz Gil, artysta malarz, nauczyciel akademicki, Maria Paszczyńska, prezes Kobiecej Grupy Plastycznej „Droga” oraz Jolanta Szpunar, instruktor plastyki WDK w Rzeszowie przyznała:

Grand Prix – Tadeusz Brud z Rzeszowa za obraz „Laszka”
I Nagroda – Magdalena Jankisz z Rzeszowa za obraz „Bez tytułu”
II Nagroda – Samir Baida z Korczyny za obraz „Śpiąca prawa”
III Nagroda – Renata Gorączko z Sanoka za obraz „Krajobraz”

Wyróżnienia
Tomasz Mrozowski z Woli Chorzelowskiej za obraz „Chart”
Marian Pietruszka z Mielca za obraz „Mielecka Starówka zimą”
Andrzej Bednarz z Mielca za obraz „Wierzby”
Małgorzacie Wojnar z Krosna za obraz „Brama Frysztacka”
Ewie Wolak z Przemyśla za „Portret matki”
Władysławowi Zychowi z Medyki za obraz „Pożegnanie’

Nagrody Dyrektora WD w Rzeszowie
Emilia Wołoszyn z Rzeszowa za obaraz „W uzdrowisku”
Zygmunt Zabłyszcz z Gwoźnicy Górnej za obraz „Opuszczona chata wiejska”

Ponadto nasz region reprezentowały prace:
Józefa Duszkiewicza ze Złotnik
Józefy Kardyś z Czermina
Agnieszki Małek z Mielca
Marii Grzybowskiej z Mielca
Ryszarda Serafina z Rzędzianowic
Emilii Rajpold z Rzędzianowic
Grażyny Pieróg-Kotlarz z Woli Chorzelowskiej
Joanny Graboś z Podleszan
Haliny Saj z Mielca
Anny Perłowskiej z Mielca
Sylwii Krupińskiej z Mielca
Haliny Wąsik z Mielca
Elżbiety Żuchowskiej – Pezda z Mielca