Gmina Mielec podziękuje za plony

Wola Chorzelowska będzie gospodarzem tegorocznych Dożynek Gminy Mielec. Tradycyjne święto plonów odbędzie się w niedziele 18 sierpnia na terenach sportowych przy Domu Strażaka.

Dla wszystkich którzy pojawią się w niedzielę w Woli Chorzelowskiej organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Korowód dożynkowy, widowisko obrzędowe, konkurs wieńca, stoiska wystawiennicze, degustacje potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich, kiermasze oraz występy zespołów Ośrodka Kultury to tylko niektóre z nich. Najmłodsi będą mogli bawić się na darmowym dmuchanym placu zabaw. Nieco starsi będą mogli spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku i markerów do paintballa. Niezwykle ciekawie zapowiada się koncert gwiazdy wieczoru Zespołu „REDLIN”, który zaprezentuje się w specjalnym folkowym show. Tegoroczne święto plonów zakończy zabawa taneczna z Zespołem „FOKUS”.

Organizatorami Dożynek są: Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec, Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec, Sołtys, Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich oraz jednostka OSP z Woli Chorzelowskiej. Tegoroczne święto wspierają Rado Resort, Kirchhoff Automotive oraz Bumerang Serwis.

Planowany program wydarzenia:

13:15 - Zbiórka grup wieńcowych przed kościołem Parafii pw. Św. Wojciecha BM w Trześni

13:30 - Msza Święta za szczęśliwe zebrane plony z intencji Władz Samorządowych Gminy Mielec

14:30 - Przejazd korowodu dożynkowego na pole dożynkowe /stadion sportowy w Woli Chorzelowskiej/

15:00 - Rozpoczęcie uroczystości dożynkowych:

- powitanie gości

- widowisko obrzędowe z przekazaniem chleb i wieńca dożynkowego Gospodarzowi Dożynek Wójtowi Gminy Mielec pt. „Dożynkowe świętowanie” w wykonaniu ZPiT „Chorzelowiacy” oraz Chorzelowskiej Grupy Teatralnej

- przemówienia okolicznościowe

16:15 - Gminny Przegląd Wieńca Dożynkowego

17:00 - Koncert grupy wokalnej „Wolanki” z Woli Mieleckiej

17:30 - „Zrękowiny” - Tańce i przyśpiewki rzeszowsko-przeworskie w wykonaniu ZPiT „Chorzelowiacy”

18:00 - Koncerty gwiazdy wieczoru Zespół „Redlin”

20.00 - Zabawa taneczna Zespół „Fokus”