Znamy najlepszą Jednostkę OSP Powiatu Mieleckiego

W niedzielę (15.09) na stadionie sportowym w Chorzelowie odbyły się X Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Grup A i C. Do sportowej rywalizacji przystąpiło 26 drużyn w tym 8 jednostek żeńskich oraz 18 męskich.

Zmagania przygotowane przez organizatorów zakładały trzy konkurencje: musztrę, sztafetę pożarniczą 7 x 50 metrów z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe. Komisję sędziowską powołał mł. bryg. Łukasz Kapinos - p.o. komendanta powiatowego PSP w Mielcu, a sędzią głównym zawodów został bryg. Marek Gawlak. Po rozegraniu wszystkich konkurencji komisja sędziowska przedstawiła klasyfikację generalną zawodów:

GRUPA „A” – mężczyźni:

1 miejsce - OSP Tuszów Narodowy,

2 miejsce - OSP Dobrynin,

3 miejsce - OSP Kębłów,

Pozostałe miejsca: 4 - OSP Łysaków, 5 - OSP Borki Nizińskie, 6 - OSP Wola Zdakowska, 7 - OSP Zarównie, 8 - OSP Borowa, 9 - OSP Tuszyma, 10 - OSP Chorzelów, 11 - OSP Dulcza Mała, 12 - OSP Czermin, 13 - OSP Złotniki, 14 - OSP Trześń, 15 - OSP Górki, 16 - OSP Wampierzów, 17 - OSP Wadowice Dolne, 18 - OSP Radomyśl Wielki.

GRUPA „C” – kobiety:

1 miejsce - OSP Tuszów Narodowy,

2 miejsce - OSP Babule,

3 miejsce - OSP Grochowe II.

Pozostałe miejsca: 4 - OSP Gliny Małe, 5 - OSP Kawęczyn, 6 - OSP Tuszyma, 7 - OSP Wadowice Dolne, 8 - OSP Trześń.

Gospodarzem tegorocznych zawodów była Gmina Mielec, a celem rywalizacji było mobilizowanie do intensywnego szkolenia pożarniczego, zmierzającego do skutecznego prowadzenia akcji ratowniczo-gaśniczych oraz popularyzacja wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej. – „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek” to hasło, które przyświeca strażakom. Gratuluję i dziękuję wszystkim dla których nie są to puste słowa, lecz motto którym kierują się w życiu. Dziś na tym stadionie takich osób jest bardzo dużo. Wiem, że jest Was jeszcze więcej, gdyż każda miejscowość ma strażaków ochotników, którzy niezależnie od warunków, atmosferycznych, obowiązków służbowych i prywatnych, czy chociażby pory dnia zawsze niosą pomoc w sytuacjach kryzysowych. Jesteśmy Wam za to wdzięczni, bo dzięki Wam możemy czuć się bezpiecznie. Niech dzisiejsze zawody będą nie tylko sportową rywalizacją ale również formą podziękowania za wszystko co dla nas robicie. Rywalizacja ma na celu wyłonienie zwycięzcy, ale dla nas wszyscy jesteście już wygrani – powiedział w trakcie zawodów Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec.

Zmaganiom zawodów przyglądali się licznie przybyli mieszkańcy powiatu mieleckiego oraz goście specjalni w osobach: Marcina Warchoła - wiceministra sprawiedliwości, Krystyny Skowrońskiej oraz Zbigniewa Chmielowca - posłów na Sejm RP, Zdzisław Pupy - senatora RP, Jana Tarapaty - Radnego Sejmiku Województwa Podkarpackiego, bryg. Andrzeja Marczenia - zastępcy podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP.

Organizatorem zwodów była Komenda Powiatowa PSP w Mielcu, Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Mielcu przy współudziale OSP Chorzelów, Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu Gminy Mielec, samorządów Gmin Powiatu Mieleckiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Stanisław Lonczak, Starosta Powiatu Mieleckiego oraz Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec.