Wieczorne czytanie w Gminie Mielec

Po raz kolejny Biblioteki Publiczne w Chorzelowie, Trześni i Woli Mieleckiej włączyły się w ogólnopolską akcję „Noc Bibliotek.” Dla wszystkich, którzy w najbliższy weekend odwiedzą placówki Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu Gminy Mielec w czeka wiele atrakcji.

Noc Bibliotek, która doczekała się już V edycji jest wielkim świętem czytania, czytelników i bibliotekarzy. Wydarzenie w niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji. Tegorocznej edycji, do której włączyły się Biblioteki z Chorzelowa, Trześni i Woli Mieleckiej towarzyszy hasło "Znajdźmy wspólny język".

 

Planowany Program

Wola Mielecka piątek 4.10.2019 godz. 17:00

- Otwarcie wystawy fotografii pt. „Przyroda jako sztuka” autorstwa Tomasz Bernata.

(Tomasz Bernat jest uczniem II Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu, mieszkańcem Woli Mieleckiej, dwukrotnym laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego "Samolot w obiektywie i palecie barw". Od wielu lat z ogromną pasją fotografuje świat przyrody).

- Pokaz profesjonalnego makijażu wieczorowego.

- Loteria fantowa (do wygrania m.in. indywidualna lekcja makijażu, kosmetyczne rytuały spa, ufundowane przez Firmę Mary Key oraz gadżety promocyjne Gminy Mielec)

- Prezentacja nowości bibliotecznych, poczęstunek i nocne, książkowe debaty.

 

Chorzelów 5.10.2019 sobota 5. 10, 2019 godz. 17:00

- Projekcja filmu „Ptyś i Bill” w reżyserii A. Charolta i F. Magniera, który towarzyszy tegorocznej akcji.

- Gra literacka „Flirt z Hłaską” z cytatami z twórczości pisarza (flirt literacki z cytatami
z twórczości pisarzy co roku towarzyszy Nocy Bibliotek jako świetny sposób na integrację gości w bibliotece).

- Zajęcia plastyczne: „Mój komiksowy bohater”.
- Gry planszowe, zabawy, czytanie oraz wieczorny spacer.
- Prezentacja nowości książkowych połączona z dyskusją o książkach,

- Na zakończenie spotkania na uczestników czekać będzie wspólnie przygotowana kolacja oraz słodki poczęstunek.


Trześń sobota 5.10.2019

godz. 16:00 atrakcje dla dzieci od 5 lat:

- Emisja filmu fabularnego „Ptyś i Bill” w reż. A. Charolta i F. Magniera (film pokazywany dotąd w Polsce na festiwalu Kino Dzieci, nakręcony na podstawie serii komiksów klasyka gatunku – Jeana Roby).

- Wspólne kolorowanie bohaterów komiksu o Ptysiu i Billu.

- Na wszystkich uczestników czekają ekslibrisy-naklejki i okolicznościowe zakładki do książek oraz słodki poczęstunek.

godz. 18:30 do 20:00 atrakcje dla młodzieży i dorosłych:

- Zapoznanie z ofertą czytelniczą i prezentacje nowości czytelniczych.

- Wieczorne dyskusje i książkowe debaty.