Noc Bibliotek w Bibliotece w Chorzelowie już za nami

Za nami kolejna edycja Nocy Bibliotek, piąta ogólnopolska, a czwarta w naszej bibliotece.


Na uczestników akcji, którzy przybyli tego wieczoru do Biblioteki czekało dużo atrakcji. Wspólnie obejrzeliśmy film towarzyszący tegorocznej akcji p.t. „Ptyś i Bill” , który powstał na podstawie serii komiksów pod tym samym tytułem. Jest to piękna, dynamiczna, pełna zabawnych przygód opowieść o wielkiej przyjaźni małego chłopca
z przygarniętym ze schroniska psem.
Po obejrzeniu filmu uczestnicy kolorowali swojego ulubionego bohatera komiksu.
Dla najmłodszych przygotowaliśmy różne gry i zabawy. Dużo śmiechu było podczas czytania „łamańców językowych” takich jak: „Chrząszcz brzmi w trzcinie” czy ”Suchą szosą szła szczypawka”. Wyśmienicie bawiliśmy się podczas gry w „Państwa- Miasta”.
Po wyczerpujących zajęciach przyszedł czas na wspólną kolację.
Naszym uczestnikom dopisywały dobre humory lecz nieubłaganie nadeszła godzina 21
i trzeba było kończyć spotkanie. Jesteśmy pewni, że takie akcje jak Noc Bibliotek
w niekonwencjonalny sposób promujące czytanie i Bibliotekę są strzałem w dziesiątkę.
Mam nadzieję że tegoroczne zajęcia przypadły dzieciom do gustu i wspólnie miło spędziliśmy sobotni wieczór w Bibliotece.
Zapraszamy serdecznie za rok na VI Ogólnopolską Noc Bibliotek!