Egzotyczne ptaki ponownie w Chorzelowie

Stowarzyszenie Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych w Mielcu, Wójt Gminy Mielec Józef Piątek oraz Ośrodek Kultury w Chorzelowie zapraszają na XXII Mistrzostwa Ptaków Egzotycznych.

Cykliczne wydarzenie odbędzie się w Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu Gminy Mielec w Chorzelowie w najbliższy weekend 19-20 października. Przez dwa dni w Sali Widowiskowej oglądać będzie można około 300 ptaków zaprezentowanych przez blisko 20 pasjonatów zrzeszonych w Mieleckim Stowarzyszeniu Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych. Poza okazami pospolitymi, podczas wystawy zobaczyć będzie można między innymi Kanarki Kolorowe, Kanarki Kształtne, Gołąbki Ozdobne, Papugi Australii, Papugi Afryki oraz Ameryki Południowej i drobną egzotykę.

Wystawa cieszy się dużą renomą, a udział w tegorocznej edycji zapowiedzieli m. in. Prezydent Polskiej Federacji Ornitologicznej Justyna Krawczyk oraz Prezes Polskiego Związku Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych Paweł Mrugała.

Wydarzenie będzie także okazją do wymiany doświadczeń oraz nabycia karmy, wyposażenia i akcesoriów niezbędnych w hodowli ptaków egzotycznych.

Program mistrzostw:

czwartek 17 października

- 18:00 - 22:00 przyjmowanie i rejestracja ptaków

piątek 18 października

- 9:00 - 14:00 konkurs ptaków egzotycznych pod nadzorem sędziów Polskiej Federacji Ornitologicznej - część zamknięta dla publiczności

sobota 19 października

- 9:00 - 18:00 wystawa ptaków - część otwarta, wstęp bezpłatny

niedziela 20 października

- 9:00 - 18:00 wystawa ptaków - część otwarta, wstęp bezpłatny

- 14:00 - 14:30 wręczenie pucharów i dyplomów

- 18:00 - zakończenie wystawy.