Obrazy Magleckiego w Woli Mileckiej

Wójt Gminy Mielec Józef Piątek, Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec oraz Klub Środowisk Twórczych TMZM serdecznie zapraszają na wystawę twórczości artystycznej Zbigniewa Magleckiego. Wernisaż wystawy odbędzie się 21 listopada o godzinie 18:30 w Filii Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej.  

Zbigniew Maglecki swoją przygodę z malowaniem rozpoczął 15 lat temu, kiedy przeszedł na emeryturę. Przez ten czas artysta stworzył około 200 dzieł z czego 120 znajduję się w jego prywatnej kolekcji. Wszystkie dotychczasowe prace artysta wykonał farbami olejnymi, które na płótno nakładane były różnymi technikami. Głównymi nurtami fascynującymi Magleckiego są naturalizm i impresjonizm. Jak sam podkreśla kontakt z naturą jest dla niego najbardziej przyjemna rzeczą, co przejawia się między innymi w zamiłowaniu do pszczelarstwa.

Na wystawię, którą można oglądać do 15 grudnia motywem przewodnim 24 obrazów są pejzaże, tematy religijne oraz zwierzęta. Wystawa w Woli Mieleckiej po Przecławiu i Tuszymie jest kolejną indywidualną prezentacją prac artysty. Autor brał również udział w wielu wystawach zbiorowych Klubu Środowisk Twórczych.