Literatura i dzieci w Gminie Mielec

Znamy zwycięzców eliminacji Gminy Mielec Podkarpackiego Konkursu Literatura i Dzieci – „W krainie wyobraźni”. Przez blisko 5 godzin ponad stu artystów starało się o „bilet” do kolejnego etapu konkursu ocenianego przez komisję z Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie.

Głównym celem konkursu, który organizowany jest od przeszło 30 lat jest upowszechnianie i zachęcenie do czytania książek, popularyzacja literatury dziecięcej, inspirowanie do poszukiwań nowych form pracy artystycznej i wychowawczej, rozwijanie wyobraźni i spontaniczności oraz promocja dokonań artystycznych dzieci. Konkurs co roku zmienia swoje hasło przewodnie. Tym razem recytatorzy, aktorzy i muzycy zmierzyli się z „Krainą Wyobraźni”.

Komisja artystyczna w składzie Jadwiga Klaus, prezes Kluby Środowisk Twórczych TMZM, instruktor teatru Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu oraz Mariola Pelic, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Grochowym, animator życia kulturalnego w Gminie Tuszów Narodowy, po wysłuchaniu 80 prezentacji w trzech kategoriach wiekowych i trzech kategoriach wykonawczych przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

I kategoria wiekowa - Klasy 0 - II Szkoły Podstawowe

Recytacja

Tytuł laureata i nominacja do kolejnego etapu:

Kamil Midura - ZS Wola Mielecka

Maja Krawiec - ZS Chorzelów

Julia Buda - ZS Chorzelów

Natasza Madej - ZSP Rzędzianowice

Wyróżnienia:

Mieszko Zaremba - ZS Wola Mielecka

Filip Ronij - ZS Podleszany

Amelia Lasek - ZS Podleszany

Julia Stachura - ZS Podleszany

Hanna Skolimowska - ZS Chorzelów

Kaja Tobota - ZSP Rzędzianowice

Inscenizacja

Wyróżnienie:

Uczniowie SP Rydzów

II kategoria wiekowa - Klasy III - V Szkoły Podstawowe

Recytacja

Tytuł laureata i nominacja do kolejnego etapu:

Nikola Smykla - ZS Chorzelów

Wiktoria Czepiel - ZS Podleszany

Zuzanna Gawlik - ZS Podleszany

Kinga Budak - ZS Chorzelów

Wyróżnienia:

Patrycja Zygmont - ZSP Rzędzianowice

Barbara Krempa - ZSP Rzędzianowice,

Milena Czerkies - SP Rydzów

Milena Kurmaniak - ZS Chorzelów

Magdalena Mizera - ZS Chorzelów

Martyna Cisło - ZS Wola Mielecka

Piosenka

Tytuł laureata i nominacja do kolejnego etapu:

Gabriela Białek, Gabriela Ciemięga, Kinga Budak, Justyna Szumacher, Milena Sasor, Julia Jasińska - SOKiS Chorzelów

Wyróżnienie:

Filip Łachut - SP Rydzów

III kategoria wiekowa - Klasy VI - VIII Szkoły Podstawowe

Recytacja

Tytuł laureata i nominacja do kolejnego etapu:

Maria Wilk - SSP Złotniki

Adrian Ziomek - ZS Chorzelów

Wyróżnienie:

Kamil Kręcigłowa - ZS Wola Mielecka

Piosenka

Tytuł laureata i nominacja do kolejnego etapu:

Gabriela Kania, Amelia Lelakowska, Malwina Pszeniczna - ZS Chorzelów