Gwiazda Wskazała Drogę

W ramach największych ulicznych jasełek organizowanych w całym kraju Orszak Trzech Króli już po raz szósty w poniedziałek (06.01) kroczył również ulicami Chorzelowa.

Orszak rozpoczął się od Mszy Świętej odprawionej przez księdza prałata Andrzeja Ramsa w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie. Następnie zebrani w Świątyni poznali genezę Orszaku, a Trzej Królowie dali znak do wspólnej wędrówki. Podążając do „Betlejem” uczestnicy usłyszeli opowieść o wędrówce Trzech Króli i ich spotkaniu z Herodem, a na Miejscu Pamięci Poległych w Obronie Ojczyzny zobaczyli walkę dobra ze złem, w której starły się anioły i diabły. Po zwycięstwie dobra Orszak wyruszył w dalszą drogę, aby dotrzeć do kresu swej podróży. W Zespole Szkół w Chorzelowie Trzej Królowie odnaleźli Szopkę, Świętą Rodzinę i Dzieciątko. Przekazali swe drogocenne dary: Kacper – złoto, symbol królewskiej godności Jezusa, Melchior – kadzidło, podkreślające jego boską naturę, Baltazar – mirrę, zapowiedź śmierci Zbawiciela. Spotkanie ze Świętą Rodziną było również okazją do wspólnego kolędowania oraz składania sobie życzeń. Ponadto na wszystkich czekała ciepła herbata i ciasteczka Betlejemskie.

Hasłem tegorocznego Orszaku, który odbył się w sumie w 872 miejscowościach w całej Polsce, były słowa kolędy „Cuda, cuda ogłaszają”. Aby zaznaczyć solidarność z innymi Orszakami, każdy uczestnik otrzymał pamiątkową koronę, znaczek oraz śpiewnik. Organizatorem wydarzenia była Parafia p. w. Wszystkich Świętych w Chorzelowie, Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec oraz Zespół Szkół w Chorzelowie. O bezpieczeństwo uczestników zadbali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu oraz strażacy z Jednostki OSP w Chorzelowie.