Artystyczne powitanie Nowego Roku

Muzycznie, tanecznie i teatralnie Nowy Rok powitali artyści chorzelowskiego Ośrodka Kultury. „Koncert Noworoczny”, który odbył się w niedzielę (05.01) w Sali Widowiskowej był okazją do zaprezentowania dotychczasowego dorobku twórczego oraz zapowiedzią kolejnych wydarzeń kulturalnych 2020 roku.

W imieniu artystów oraz organizatorów zebranych przywitał Damian Małek, dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu Gminy Mielec. Następnie przez półtorej godziny, przed pełną widownią, swój talent i umiejętności prezentowali wokaliści, tancerze, instrumentaliści oraz aktorzy. Jako pierwsze na scenie pojawiły się trzy grupy gitarzystów z klas Krzysztofa Prucnala, które kolędami i pastorałkami wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. W podobnym bożonarodzeniowym klimacie przebiegał występ zespołu wokalno-instrumentalnego prowadzonego przez Sylwię Kanię. Po części muzycznej przyszła kolej na blok taneczny. W dwóch odsłonach zaprezentowali się tancerze Zespołu Pieśni i Tańca „Chorzelowiacy”, prowadzonego przez Bożenę Telegę. Grupa reprezentacyjna przedstawiła Suite Tańców Łowickich oraz premierowo Tańce Beskidu Śląskiego. Tancerzom towarzyszyła Kapela ZPiT„Chorzelowiacy” pod kierownictwem Konrada Sosińskiego. Ponadto muzycy w występie solowym zaprezentowali mini koncert muzyki ludowej. W styczniowym okresie związanym z karnawałem nie mogło zabraknąć również pokazu tańców latynoamerykańskich. Cha-chę, Rumbę oraz Jive’a wykonali podopieczni Mariusza Sosińskiego. Wydarzenie zakończyło wspólne kolędowanie artystów i zgromadzonej publiczności, której akompaniował Michał Witek, kierownik muzyczny ZPiT „Chorzelowiacy”. Wszystkie występy przeplatane były najpiękniejszą świąteczną poezją przygotowaną przez aktorów Chorzelowskiej Grupy Teatralnej.

Za wspaniały koncert w imieniu publiczności, Wójta Gminy Mielec Józefa Piątka oraz obecnych na sali Radnych, Zofii Załuckiej, Ryszarda Szostaka i Damiana Zalota słowa uznania dla artystów przekazał Tomasz Ortyl, Zastępca Wójta. Złożył On również wszystkim zebranym noworoczne życzenia.