Zostań w domu

 

Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec, Zespół Pieśni i Tańca „Chorzelowiacy” oraz Kapela ZPiT „Chorzelowiacy” nagrali utwór, w którym zachęcają do pozostania w domu, dziękują za okazaną pomoc dla personelu mieleckiego Szpitala oraz składają życzenia Wielkanocne.

Ogłoszony stan epidemii ograniczył działalność instytucji kultury w całym kraju. Chorzelowski Ośrodek Kultury włączył się jednak w ogólnopolską akcję #zostanwdomu. „Chorzelowiacy” w zaciszu własnych domów nagrali utwór nawiązujący do obecnej sytuacji w Polsce i na świecie. Linia melodyczna oparta została na ludowym motywie „Łocy corne”. Nowy tekst stworzyła Bożena Telega, a montażem zajęła się Karolina Kędzior. – Sytuacja w jakiej przyszło nam żyć, nie jest dla nikogo łatwa. Wspaniałe jest jednak to, że w tych trudnych chwilach potrafimy się solidaryzować i pomagać sobie wzajemnie. Nasz Ośrodek oprócz szycia maseczek, postanowił wysłać do wszystkich przekaz artystyczny, który ma wlać w nasze serca trochę optymizmu, radości i świątecznego klimatu – przekazuje Damian Małek, Dyrektor SOKiS.