Święto Narodowe Trzeciego Maja

 

Tradycją stało się, że te dni spędzaliśmy razem z Wami. Niestety w związku z panującą epidemią koronawirusa i wynikającymi z tego ograniczeniami ten szczególny czas spędzimy nieco inaczej.

Obchody Narodowego Święta Konstytucji 3-go Maja odbędą się w innej formule. Zapraszamy do uczestnictwa online w Mszy Świętej z Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie odprawionej w intencji Ojczyzny - 3 maja godz. 11:00 https://www.youtube.com/channel/UCK0-Z6r_GMMuTICGDObFPMQ

Po nabożeństwie Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec wraz z zastępcą Tomaszem Ortylem, Bogdanem Cyganem, Przewodniczącym Rady Gminy Mielec oraz Damianem Małkiem Dyrektorem SOKiS w imieniu mieszkańców Gminy złożą kwiaty i znicze przed Miejscem Pamięci Poległych w Obronie Ojczyzny w Chorzelowie oraz Miejscu Pamięci w Książnicach.

Chorzelowski Ośrodek Kultury przygotował również niespodzianki multimedialne nawiązujące do Narodowego Święta Konstytucji 3-go Maja i Święta Flagi  Rzeczypospolitej Polskiej. Obserwujcie  profil na https://www.facebook.com/kulturagminamielec/ oraz kanał na https://www.youtube.com/channel/UC1M0bphx783LjZI2TACNKeA/

W dwóch lokalizacjach pojawiły się także specjalne banery upamiętniające te wyjątkowe dni zapisane w kartach historii naszego kraju. Kojarzycie ich lokalizację???

Życzymy miłej, bezpiecznej i zdrowej majówki.