Internetowy Dzień Mamy w Gminie Mielec

Wójt Gminy Mielec Józef Piątek oraz Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec z siedzibą w Chorzelowie serdecznie zaprasza wszystkie przedszkolaki do nagrania śpiewających życzeń dla wyjątkowych kobiet z okazji zbliżającego się Dnia Matki.

Końcówka maja to okres w podziękowań dla wszystkich Mam za dar życia i trud włożony w wychowanie nowego pokolenia. - Corocznie spotykaliśmy się na koncertach przygotowywanych przez naszych artystów specjalnie dla Mam. Zaistniała sytuacja i  ograniczenie działalności ośrodków kultury zmusiła nas do przeniesienia swoich działań do sieci. Dlatego też gorąco zachęcamy wszystkie dzieci do wykonania utworu Arki Noego „Kiedy Byłam Jak Kropelka”, który następnie zmontujemy i 26 maja opublikujemy na naszym kanale youtube o raz profilach społecznościowych - informuję Damian Małek, dyrektor SOKiS.

Uwagi techniczne do nagrania:
1.Prosimy przed nagraniem kilkakrotnie wykonać utwór z dzieckiem i w miarę możliwości pilnować tempa i  linii melodycznej. Podkład znajduję się na portalu https://www.youtube.com/watch?v=8aZorIvSi2E oraz do pobrania pod linkiem https://www.dropbox.com/s/qwc2qfxym2hr8ar/Podk%C5%82ad%20-%20Kiedy%20by%C5%82am%20jak%20kropelka.mp3?dl=0
2.Nagranie wykonujemy telefonem trzymając go pionowo w odległości około 50 cm od dziecka.  
3.Odtwarzamy nagranie  MP3 z innego urządzenia (np. drugi telefon, tablet, komputer).
4.Nie nagrywamy pod światło i w kierunku okna.
5.Zwróćmy uwagę aby poza muzyką i śpiewem nie było słychać nic więcej (zamknięte okna, balkon, drzwi, itp.)
6.Całość nagrania lub fragmenty, prosimy przesłać na podany poniżej adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. do dnia 23.05.2020r.

W związku z wielkością pliku nagranie prosimy  przesyłać poprzez darmową aplikację: WeTransfer wchodząc na stronę:  https://wetransfer.com/  Tam umieszczamy nagrany i opisany plik (opisujemy go: „Kiedy byłam jak kropelka - Imię i nazwisko, wiek dziecka) i wpisujemy adres docelowy przesyłu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Film  zostanie zmontowany jako publiczne wykonanie utworu przez wszystkie chętne dzieci. Zastrzegamy sobie prawo do poprawy lub nie umieszczenia w nagraniu plików, które nie dadzą się poprawić od strony technicznej lub muzycznej.
Każdy, kto prześle plik na powyższy adres, wyraża zgodę na publikację wizerunku swojego dziecka i nagrania w publicznych mediach np. facebook i innych mediach społecznościowych.
Słowa utworu:

Arka Noego - „Kiedy byłam jak kropelka”

Wstęp: cztery takty keyboard (pauza)
1.    Kiedy byłam jak kropelka, czułam serca Twego bicie.
I widziałam jak jest wielka, miłość, która daje życie.

 Ref: Kocham Cię! Kocham Mamo! Wiem, że Ty, czujesz to samo. x2

Dwa takty przygrywki (pauza)

2.    Kiedy byłam jak kwiatuszek, mama głośno powiedziała.
Słów rozwinął się kłębuszek, które bardzo pokochała.

Kocham Cię! Kocham! Mamo wiem, że Ty czujesz to samo.

Dwa takty przygrywki (pauza)

3.    Kiedy będę taka duża, jak przytulę mamo Ciebie.
I zawołam „żadna burza: nie oddali nas od siebie!'

Kocham Cię! Kocham! Mamo wiem, że Ty czujesz to samo.
Kocham Cię! Kocham! Mamo wiem, że Ty czujesz to samo.