Wybitni z Gminy Mielec

We wtorek (23.06) w Sali Widowiskowej Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu Gminy Mielec w Chorzelowie, Józef Piątek Wójt Gminy Mielec oraz Bogdan Cygan Przewodniczący Rady Gminy Mielec, wręczyli nagrody „Wyjątkowy Uczeń 2019/2020”.

W gali, która ze względu na panujący reżim sanitarny odbyła się w odmiennych warunkach, uczestniczyli najzdolniejsi uczniowie wraz z rodzicami oraz dyrektorzy gminnych szkół.

Z roku na rok przybywa w Gminie Mielec uczniów, którzy swoją wiedzą wybijają się wysoko ponad przeciętną. Osiągają Oni imponujące wyniki w nauce oraz zajmują wysokie miejsca w konkursach i olimpiadach przedmiotowych na szczeblu wojewódzkim, międzywojewódzkim i ogólnopolskim. – Gromadzi nas tu bardzo ważne wydarzenie. „Gala Wyjątkowy Uczeń” to wyjątkowe święto najzdolniejszych dzieci i młodzieży naszej Gminy. Na ten sukces składa się wiele czynników, ale głównymi są talent i ciężka praca, za którą chciałbym serdecznie podziękować. To wspaniałe osoby, które pomimo pokus i rzeczy które w dzisiejszych czasach mogą odciągać od nauki, skupiają się na swojej przyszłości i osiągnięciu sukcesu. Podziękowania należą się również rodzicom, ponieważ gdyby nie poświęcony przez nich czas, wspólna nauka i dobre wychowanie, te dzieci i młodzież nie znała by tych ważnych wartości. Słowa uznania kieruje również do wszystkich dyrektorów i nauczycieli, którzy przyczyniają się, że nasi uczniowie są tak dobrze wykształceni i osiągają sukcesy na gruncie wojewódzkim i ogólnopolskim. – przekazał zebranym Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec.

W tym roku komisja w skład której weszli Bożena Mazur, Sekretarz Gminy Mielec, Barbara Szwakop, Kierownik Referatu Oświaty i Spraw Społecznych oraz Damian Małek, dyrektor SOKiS, na podstawie złożonych wniosków przyznała nagrody dla 4 laureatów i 2 finalistów Konkursów przedmiotowych ogłoszonych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, 3 uczniów z wysokimi osiągnięciami sportowymi i artystycznymi oraz 9 najlepszych uczniów osiągający bardzo wysokie wyniki w nauce.

Tytuł „Wyjątkowy uczeń” otrzymali laureaci konkursów ogłaszanych przez Kuratora Oświaty w Rzeszowie.

- Natalia Durej - uczennica   Zespołu Szkół w Chorzelowie - laureatka konkursu kuratoryjnego z matematyki, wyróżniona w Ogólnopolskim konkursie z j. angielskiego.

- Matylda Kremer - uczennica Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej - laureatka ogólnopolskiego konkursu leksykalnego „Memory Master”, laureatka ogólnopolskiej olimpiady Zadań Logicznych, finalistka konkursu z j. niemieckiego, wyróżniona w ogólnopolskim konkursie „EDI-Pingwin” z j. angielskiego i j. niemieckiego

- Weronika Klimczak - uczennica Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej - laureatka ogólnopolskiej olimpiady Zadań Logicznych, najlepsza uczennica Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej.

 - Maksym Kremer - uczeń Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej - laureat konkursu z j. niemieckiego, konkursu leksykalnego „Memory Master”, ogólnopolskiej olimpiady Zadań Logicznych, ogólnopolskiego konkursu „EDI-Pingwin” z j. angielskiego i z j. niemieckiego.

Ponadto Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec w imieniu Podkarpackiego Kuratora Oświaty wręczył Maksymowi Kremer pamiątkową statuetkę za zajęcie II miejsca w Konkursie z Języka Niemieckiego organizowanego dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2019/2020 oraz dyplom dla nauczyciela prowadzącego Pani Sabiny Stachury.

 

Tytuł „Wyjątkowy uczeń” otrzymali finaliści konkursów ogłaszanych przez Kuratora Oświaty w Rzeszowie:

- Emilia Wojdyło - uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Chrząstowie - finalistka konkursu kuratoryjnego z j. angielskiego, zdobywczyni Nagrody Prezydenta Miasta Mielca za zajęcie I miejsca indywidualnie w kategorii juniorów podczas Mistrzostw Polski Modeli Kosmicznych we Włocławku, uczestniczka I etapu Konkursu Kuratoryjnego z j. polskiego w roku 2018, I etapu Konkursu Kuratoryjnego z matematyki w roku 2018 i 2019, I etapu Konkursu Kuratoryjnego z j. angielskiego w roku 2018 i 2019, zdobywczyni nagród w Konkursach Przedmiotowych i Artystycznych uczniów Szkół Podstawowych Gminy Mielec, najlepsza uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Chrząstowie.

- Joanna Żelasko - uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzędzianowicach - finalistka konkursu z chemii, uczestniczka Międzynarodowego konkursu Kangur matematyczny on-line, najlepsza uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzędzianowicach.

Tytuł „Wyjątkowy uczeń” otrzymali uczniowie osiągający wybitne wyniki w sporcie:

- Jakub Czarnecki - uczeń Zespołu Szkół w Trześni - zdobywca I miejsca w skoku w dal w Halowych Mistrzostwach Lekkoatletycznych Województwa Podkarpackiego, II miejsca w Halowych Zawodach Lekkoatletycznych w Mielcu w kategorii open, III miejsca w Halowych Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego Dzieci Starszych w Lekkiej Atletyce.

- Emilia Cisło - uczennica Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej zdobywczyni I miejsca w Finale Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce w biegu na 300 m, IV miejsca w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży, członkini Kadry Wojewódzkiej w Kategorii Młodzik w grupie sprintów w Lekkiej Atletyce.

Tytuł „Wyjątkowy uczeń” otrzymują uczniowie za szczególne osiągniecia artystyczne:

- Julia Rak - uczennica Zespołu Szkół w Chorzelowie - laureatka etapu wojewódzkiego "Podkarpackiego Konkursu Literatura i Dzieci - W świecie wyobraźni".

 

Tytuł „Wyjątkowy uczeń” otrzymali uczniowie szkół podstawowych osiągający bardzo dobre wyniki w nauce.

- Kinga Bryk - uczennica Zespołu Szkół w Chorzelowie.

- Emilia Wojdyło - uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Chrząstowie.

- Wiktoria Ortyl - uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Książnicach.

- Magdalena Boroń - uczennica Zespołu Szkół w Podleszanach.

- Milena Czerkies - uczennica Szkoły Podstawowej w Rydzowie.

- Paulina Piechota - uczennica Zespołu Szkół w Trześni.

- Joanna Żelasko - uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzędzianowicach.

- Weronika Klimczak - uczennica Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej.

- Maria Wilk - uczennica Społecznej Szkoły Podstawowej w Złotnikach.

 

Specjalne listy gratulacyjne otrzymali również rodzice wyjątkowych uczniów oraz dyrektorzy gminnych szkół. Finałem wydarzenia było wspólne wykonanie utworu „We are the champions” dedykowanego wyjątkowym uczniom.