Wrześniowa Konstytucja 3-go Maja

Blisko 100 biegaczy zmierzyło się z niezwykle trudną i urokliwą trasą Biegu Konstytucji 3-go Maja, który w związku z pandemią odbył się w niedzielę (20.09) w Rydzowie.

 Tradycja związana ze sportowym obchodzeniem Święta Konstytucji 3-go Maja rozpoczęła się w 2008 roku, kiedy to rozegrano pierwszy GMINNY BIEG ULICZNY O PUCHAR PRZEWODNICZĄCEGO RADY GMINY MIELEC. Uczestnicy, wśród których większość stanowili mieszkańcy Gminy Mielec oraz uczniowie gminnych szkół, zmagali się z trasą wytyczoną drogami Chorzelowa. Od samego początku bieg cieszył się dużą popularnością co zaowocowało 11 edycjami wydarzenia.

Tegoroczny Bieg Konstytucji 3-go Maja był kontynuacją sportowej tradycji Gminy Mielec, jednak w nieco odmienionej formule. Tym razem miłośnicy biegania przybyli do Rydzowa, w którym trasa przygotowana przez Studio Wizualne Damiana Gąsiewskiego oraz strażaków z OSP Rydzów, prowadziła nie drogami asfaltowymi, a leśnymi ścieżkami Nadleśnictwa Tuszyma.

Klasyfikacja końcowa dostępna pod linkiem:

https://timekeeper.pl/wp-content/uploads/Wyniki-2.pdf

Organizatorami biegu byli: Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec, Sołectwo Rydzów oraz Studio Wizualne Damian Gąsiewski. Patronat honorowy nad biegiem objął Józef Piątek Wójt Gminy Mielec. Patronat nad wydarzeniem objął również Zakład Metalowy "WB", który zajmuje się produkcją wyrobów metalowych dla różnych gałęzi przemysłu, a zwłaszcza dla przemysłu lotniczego, motoryzacyjnego i obronnego. Dla uczestników przygotowane zostały pakiety startowe przygotowane przez m.in. Producenta Suplementów Diety AvetPharma, Siłownię Extreme Fitness i Centrum Dietetyczne Projekt Zdrowie Mielec. Flagi i okolicznościowa oprawa była zasługą Stowarzyszenia Kibice Razem Stal Mielec. Na mecie, każdy kto ukończy bieg z rąk Bogdana Cygana, Przewodniczącego Rady Gminy oraz Tomasza Ortyla, Zastępcy Wójta Gminy Mielec otrzymał wyjątkowy medal, przygotowany specjalnie na tą okazję.

Posiłek regeneracyjny przygotowały Panie Z KGW Rydzów, a były to kiełbaski z ogniska przekazane przez Zakład Mięsny Zając.

Wydarzenie wsparli również, BikeCenter Bartek Ćwik, Agencja Reklamowa MCDesign, ErgoHestia Odział Grupy Jerzy Wąs i Producent Wyrobów Metalowych Firma NIKmet.