Niepodległa w Gminie Mielec

Przedstawiciele samorządu Gminy Mielec oraz Ośrodka Kultury uczcili 102. rocznice odzyskania przez Polskę Niepodległości. W związku z ogłoszonym stanem epidemii tegoroczne obchody miały odmienny charakter, a większość zaplanowanych wydarzeń odbyło się w sieci.

 Bez przemarszu, przemówień okolicznościowych, parady sztandarów i w bardzo ograniczonym gronie odbyły się tegoroczne obchody Święta Niepodległości. W dniu 11 listopada w imieniu mieszkańców kwiaty i znicze przed Miejscami Pamięci w Książnicach i Chorzelowie złożyli Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Mielec Piotr Gamracy, Zastępca Wójta Gminy Mielec Tarzasz Ortyl, Dyrektor SOKiS Damian Małek oraz Sołtys Chorzelowa Krzysztof Jachyra. Uczestniczyli Oni również we Mszy Świętej odprawionej w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie koncelebrowanej przez ks. Andrzeja Ramsa, Proboszcza Parafii pw. Wszystkich Świętych.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości ZPiT „Chorzelowiacy” oraz Grupa Śpiewacza przygotowali specjalny koncert patriotyczny pt. „Pieśni o Polsce, dla Polski” dostępny pod linkiem https://youtu.be/9UEyJvRXlQQ W ramach obchodów, otwarto także wystawę „Barwy Ojczyzny”, na której swoje prace zaprezentowali Członkowie Klubu Środowisk Twórczych Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej. Wystawa dostępna pod linkiem https://kultura.gmina.mielec.pl/index.php/galeria/event/Malarstwo_Rzezba Do niedzieli (15.11) można jeszcze wysyłać prace w konkursie plastycznym on-line „LUDZIE I WYDARZENIA KSZTAŁTUJĄCE POLSKĄ HISTORIĘ”. Informacje i regulamin konkursu dostępny pod linkiem https://kultura.gmina.mielec.pl/index.php/regulaminy/937-regulamin-konkursu-plastycznego-ludzie-i-wydarzenia-ksztaltujace-polska-historie