SYMBOLICZNY DZIEŃ CHOREGO W CHORZELOWIE

Tegoroczne Międzynarodowe Święto Chorego w związku z wprowadzonymi obostrzeniami miało wyłącznie charakter duchowy. W sobotnim (13.02) nabożeństwie celebrowanym przez ks. Andrzeja Ramsa, Proboszcza Parafii pw. Wszystkich Świętych uczestniczyli mieszkańcy Gminy Mielec oraz Tuszów Narodowy, a także Poseł na Sejm Fryderyk Kapinos, Wójt Gminy Mielec Józef Piątek oraz Przewodniczący Rady Gminy Bogusław Cygan.

Wspólne świętowanie, poczęstunek oraz występy artystyczne, które corocznie były   kontynuacją uroczystości w chorzelowskim Ośrodku Kultury z przyczyn zachowania reżimu sanitarnego, niestety nie mogły się odbyć. Organizatorzy zapowiedzieli jednak, że jeśli tylko pojawi się taka możliwość, przygotują dodatkowe spotkanie dla wszystkich chętnych. – Wiele trudności, wiele przeciwności przeżywa każdy z nas, nasze rodziny oraz wspólnoty parafialne. Wspólnoty gminne, społeczne, a także nasza umiłowana Ojczyzna. Trapieni jesteśmy różnego rodzaju problemami, chorobami oraz szalejącą pandemią, która pociąga za sobą bardzo poważne konsekwencje w dziedzinie życia społecznego, gospodarczego i moralnego. Z tym wszystkim przychodzi się nam zmierzyć i mamy świadomość, że tego bolesnego doświadczenia nie można nam zmarnować – zwrócił się do zebranych ks. Andrzej Rams.         

Światowy Dzień Chorego ustanowiony został przez Świętego Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na życie Ojca Świętego.