Otwarcie wystawy „Od Nowa”

Galeria Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu Gminy Mielec oraz Klub Środowisk Twórczych Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej zapraszają do oglądnięcia wystawy prac plastycznych pt. „Od Nowa”.


Na ponad 60 dziełach prezentowanych przez 24 artystów zobaczyć można artystyczną wizję postrzegania lokalnego patriotyzmu. Prace wykonane w technice malarstwa, rzeźby, haftu i fotografii nawiązują do regionu mieleckiego, jego historii i tradycji. - Po raz kolejny w progi naszego Ośrodka zagościli zaprzyjaźnieni artyści z Klubu Środowisk Twórczych. Ubolewam jednak, że nadal nie możemy gościć ich wszystkich osobiście, a jedynie wirtualnie. Pomimo trudnych czasów, ponownie stanęli Oni na wysokości zadania i podzielili się z nami swoją twórczością. W imieniu Józefa Piątka, Wójta Gminy Mielec oraz mieszkańców naszej „Małej Ojczyzny” składam na Ich ręce słowa uznania i podziękowania za możliwość obcowania z niezwykłą sztuką przenoszenia emocji na płótno, kawałek drewna, kartkę papieru czy matryce aparatu fotograficznego. Przekonany także jestem, że panująca obecnie izolacja, nie wpłynie destrukcyjnie na tą wspaniałą twórczość, a wręcz przeciwnie stanie się motywatorem do dalszej działalności - przekazuje Damian Małek, dyrektor SOKIS.
- Cieszę się, że część wystawy przygotowanej na 550-lecie lokacji miasta Mielca mogła zawitać również do Gminy Mielec. Ubiegły rok był szczególny dla naszego miasta, ale z wiadomych przyczyn nie mogliśmy go świętować tak, jak zaplanowaliśmy. Z kolei ten rok jest szczególnie ważny dla naszego Klubu, który obchodzi 40-lecie swojego istnienia. Z tej okazji przygotowujemy specjalną publikację, na kartach której zamieścimy dotychczasowych i obecnych artystów zrzeszonych w naszym Klubie. Częścią naszej historii jest również chorzelowski Ośrodek Kultury, z którym bardzo dobrze się nam współpracuję - dodaje Jadwiga Klaus, Prezes KŚT TMZM.
Otwarcia wystawy dokonano w piątek (19.03). Niestety w związku z wprowadzonymi ograniczeniami można ją oglądać tylko on-line na stronie internetowej https://kultura.gmina.mielec.pl/index.php/galeria/event/wystawa-Od-nowa Jeśli jednak warunki na to pozwolą wystawa zostanie otwarta dla publiczności przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego.

Lista zaprezentowanych prac:

Andrzej Bednarz „Dworek Oborskich” - malarstwo
Marek Cichoń „Jadernówka”- haft
Stanisław Czarnecki „Rzeszowiacy”- rzeźba
Joanna Graboś „Wisłoka”- malarstwo
Joanna Graboś „Zamek Mieleckich”- malarstwo
Włodzimierz Gąsiewski „Zdjęcie domu z oknem na ulicy Hetmańskiej”- foto
Włodzimierz Gąsiewski „Zdjęcie mężczyzny z sokołem”- foto
Małgorzata Kruk „Starówka”- malarstwo
Małgorzata Kruk „Mielec” - malarstwo
Małgorzata Kruk „Pałacyk Oborskich” - malarstwo
Małgorzata Kruk „Łojczykówka”- malarstwo
Regina Kasprzak „Dworek w Wojsławiu” - akwarela
Regina Kasprzak „Willa Kazanówka” - akwarela
Regina Kasprzak „Dworek Oborskich” - akwarela
Regina Kasprzak „Jesień” - malarstwo
Sylwia Krupińska „Kościół Św. Marka” - malarstwo
Sylwia Krupińska „Bazylika Mniejsza” - malarstwo
Józefa Krzak „Kościół Św. Mateusza” - foto
Rafał Misiąg „Kapliczka” - rzeźba
Tadeusz Płeszka „Herb Mielca”- rzeźba
Piotr Pszeniczny „Starówka w deszczu” - malarstwo
Grażyna Pieróg-Kotlarz „Witraż 1”
Grażyna Pieróg-Kotlarz „Witraż 2”
Grażyna Pieróg-Kotlarz „Witraż 3”
Grażyna Pieróg-Kotlarz „Witraż 4”
Grażyna Pieróg-Kotlarz „Mielec w fotografii”- foto
Marian Pietruszka „Bazylika Mniejsza” - malarstwo
Marian Pietruszka „Mielec - widok od strony kładki - malarstwo
Marian Pietruszka „Mielec - ulica Sobieskiego” - malarstwo
Marian Pietruszka „Mielecka Starówka”- malarstwo
Lidia Rybak „Mielec - widok”- malarstwo
Lidia Rybak „Patio w SCK” - malarstwo
Lidia Rybak „Alejka z latarniami w Parku Oborskich” - malarstwo
Danuta Rusin „Synagoga” - malarstwo
Danuta Rusin „Tory kolejowe” - malarstwo
Danuta Rusin „Kwiaty” - malarstwo
Maria Szostak „Samolot” - haft
Stanisław Szęszoł „Z nurtem Wisłoki” - rzeźba
Jolanta Stachura-Paśko „Kładka” - malarstwo
Jolanta Stachura-Paśko „Czas”- malarstwo
Halina Saj „Lot Ikara” - malarstwo
Halina Saj „Gołąb” - malarstwo
Halina Wąsik „Bazylika” - akwarela
Halina Wąsik „Las” - akwarela
Halina Wąsik „Mielec” - akwarela
Halina Wąsik „Zachód nad Wisłoką” - akwarela
Robert Śmist „Hetman Mikołaj Mielecki” - malarstwo
Zbigniew Wicherski „Mielec z lotu ptaka” - foto
Zbigniew Wicherski „Mielec z lotu ptaka” - foto
Zbigniew Wicherski „Mielec z lotu ptaka” - foto
Zbigniew Wicherski „Starówka” - foto
Zbigniew Wicherski „Biegacze na bulwarach” - foto
Zbigniew Wicherski „Mielec z lotu ptaka” - foto
Andrzej Ryba „Kot w butach” - rzeźba
Andrzej Ryba „Kobieta z wężem” - rzeźba
Andrzej Ryba „Ryba” - rzeźba