Majówka w Gminie Mielec

Józef Piątek Wójt Gminy Mielec, Bogdan Cygan, Przewodniczący Rady Gminy oraz Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu zapraszają do wspólnych obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Ze względu na stan epidemii i obostrzenia z niego wynikające obchody odbędą się odmienionej formule.

Aby uczcić Konstytucję 3 Maja oraz Flagę Rzeczypospolitej Polskiej, mając na uwadze bezpieczeństwo oraz zdrowie organizatorzy zachęcają do udziału w kilku inicjatywach o charakterze patriotycznym.

Też potrafię – 01.05.2021
Samodzielnie, z rodziną z bliskimi wykonaj narodowy kotylion. Film instruktażowy dostępny na stronie https://kultura.gmina.mielec.pl/ - zakładka Relacje Wideo.

Flaga inna niż wszystkie – Nasze barwy, biel i czerwień 02.05.2021
Zobacz kujawiaka tańczonego z biało-czerwonymi girlandami. Występ zarejestrowany przed Miejscem Pamięci Poległych w Obronie Ojczyzny w Chorzelowie, dostępny na stronie https://kultura.gmina.mielec.pl/ - zakładka Relacje Wideo.
Jest wiele kolorów i odcieni, ale wspólne dla nas wszystkich są biało-czerwone barwy. Niech w każdym domu podczas majówki powiewają narodowe symbole dla uczczenia Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz rocznicy Uchwalenia Konstytucji.

Pamiętamy – 03.05.2021 godz. 10:00
W imieniu mieszkańców, przedstawiciele Samorządu Gminy Mielec oddadzą hołd twórcom Konstytucji 3 Maja oraz złożą kwiaty i znicze przed Miejscami Pamięci w Chorzelowie i Książnicach.

Pod Twoją obronę – 03.05.2021 godz. 11:00
Weź udział w Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin (liczba miejsc ograniczona). Transmisja on-line dostępna na kanale Parafii - https://www.youtube.com/watch?v=JQa3g2LvxAQ

Koncert patriotyczny „ To właśnie Polska” – 03.05.2021
Dziecięca i Młodzieżowa Grupa Wokalna z Woli Mieleckiej, Grupa Śpiewacza oraz ZPiT „Chorzelowiacy” przygotowali koncert pieśni patriotycznych oraz tańców narodowych. Zobacz występy dostępne na stronie https://kultura.gmina.mielec.pl/ - zakładka Relacje Wideo.

Konstytucja na sportowo – 08.05.2021 godz. 12:00
Weź udział w 2. Biegu Konstytucji 3 Maja w Rydzowie. Zmierz się z niezwykłą trasą prowadzącą leśnymi ścieżkami. Zapisy na stronie www.studiowizualne.com
W przypadku braku możliwości przeprowadzenia biegu, w związku z ograniczeniami COVID-19, odbędzie się on w innym terminie.

Świętujmy razem
Napiszmy lub zadzwońmy do bliskich w kraju i za granicą. Niech poczują, że w tym ważnym dniu pamiętamy o nich. W naszym najbliższym otoczeniu jest też wiele osób samotnych, potrzebujących nie tylko pomocy, ale zwykłej rozmowy.