Niepodległa w Gminie Mielec

Wójt Gminy Mielec Józef Piątek, Przewodniczący Rady Gminy Bogdan Cygan oraz Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu serdecznie zapraszają do udziału w 104. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Wieczornica patriotycznych, turniej piłkarski, pokazy grup rekonstrukcyjnych, apel pamięci, salwa honorowa, przekazanie Ognia Niepodległości oraz Obchody Główne w dniu 11 Listopada to najważniejsze atrakcje związane z Narodowym Świętem Niepodległości w Gminie Mielec.

 

Program uroczystości głównych:

11 XI 2022

11:00 - Msza Święta w intencji Ojczyzny - Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin

w Chorzelowie

12:15 - Formowanie kolumny przed Sanktuarium w kolejności:

- Orkiestra Dęta Dobrynin

- Zmotoryzowana GRH im. gen. Stanisława Maczka

- Stowarzyszenie Kawalerii Konnej w Dobryninie

- poczty sztandarowe, delegacje władz państwowych i samorządowych

- przedstawiciele urzędów, instytucji, stowarzyszeń, szkół

- pozostali uczestnicy uroczystości

Uroczysty przemarsz na Miejsce Pamięci

12:30 - Uroczystości na Miejscu Pamięci Poległych w obronie Ojczyzny:

- hymn państwowy, złożenie meldunku, powitanie

- przemówienie okolicznościowe Wójta Gminy Mielec Józefa Piątka

- złożenie zniczy i kwiatów

- apel pamięci, salwa honorowa

- występ Orkiestry Dętej Dobrynin

- przemarsz pocztów sztandarowych

 

Imprezy towarzyszące:

 

11 XI 2022 godz. 13:00

Biało-czerwony Turniej Piłkarski oldboyów Gminy Mielec z okazji Narodowego Święta Niepodległości pod patronatem honorowym Wójta Gminy Mielec, III Memoriał im. Izydora Krępy „Hiszpan” - stadion sportowy w Chorzelowie

 

12 XI 2022 godz. 17:00

Wieczornica patriotyczna „Dla Niepodległej” w wykonaniu uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Książnicach, Zespołu Pieśni i Tańca „Chorzelowiacy”, Chorzelowskiej Grupy Wokalnej, Zespołu Wokalno-Muzycznego „Wesołe Nutki” - Sala Sportowa w Książnicach

 

12 XI 2022 godz. 18:30

Przekazanie Ognia Niepodległości od Jednostki Strzeleckiej 2093 im. gen. broni Władysława Sikorskiego w Mielcu - Miejsce Pamięci w Książnicach

 

2 XI 2022 - 18 XI 2022

Filie Biblioteczne Gminy Mielec - Wystawa książek i materiałów bibliotecznych związanych z Narodowym Świętem Niepodległości.