Perłowy Jubileusz „Chorzelowiaków”

Zespół Pieśni i Tańca „Chorzelowiacy” wraz z Kapelą Ludową oraz Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec zapraszają na koncerty jubileuszowe z okazji 30-lecia działalności artystycznej, które odbędą się w sobotę 23 września o godz. 11:00 oraz 17:00 w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu.

Czytaj więcej: Perłowy Jubileusz „Chorzelowiaków”

Odznaki Meritis pro Familia wręczone

Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg na wniosek Posła na Sejm RP Fryderyka Kapinosa nadała mieszkańcom naszego regionu odznaki honorowe „Meritis pro Familia – zasłużony dla rodziny”. Uroczystość dekoracji odbyła się w sobotę (09.09) podczas Uroczystej Sumy Odpustowej w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie.

Czytaj więcej: Odznaki Meritis pro Familia wręczone

Piękno Haliny Wąsik

W czwartkowy (07.09) wieczór w galerii chorzelowskiego Ośrodka Kultury otwarto wystawę malarstwa Haliny Wąsik pt. „Podążając za pięknem”. Na wernisażu bardzo licznie zjawili się bliscy i znajomi artystki, a także przedstawiciele lokalnych stowarzyszeń.

Czytaj więcej: Piękno Haliny Wąsik

Duma Podkarpacia

Na specjalne zaproszenie Zespół Pieśni i Tańca „Chorzelowiacy” wystąpił podczas III Festiwalu Kultury Lasowickiej. Wydarzenie, któremu w tym roku przyświecało hasło „Na odwyrtkę – tańce lasowiackie z przytupem” odbyło się w niedzielne popołudnie przed Samorządowym Ośrodkiem Kultury w Nowej Dębie.

Czytaj więcej: Duma Podkarpacia