Święto artystów

Uczestnicy zajęć Ośrodka Kultury Gminy Mielec w niedzielę (27.06) oficjalnie zakończyli sezon artystyczny 2020/2021. Podczas wydarzenia swoje talenty prezentowali wokaliści, muzycy, plastycy oraz tancerze.

Czytaj więcej: Święto artystów

Wakacje w SOKiS

Wójt Gminy Mielec Józef Piątek oraz Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec serdecznie zapraszają do wspólnego spędzenia wolnego czasu podczas wakacji.

Czytaj więcej: Wakacje w SOKiS

Rodzinna wystawa

Wystawa malarska „Babcia i Wnuczka” autorstwa Joanny Graboś oraz Klary Anny Graboś to wakacyjna propozycja Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu Gminy Mielec. Wernisaż wystawy odbył się w piątek (25.06) w chorzelowskiej galerii.

Czytaj więcej: Rodzinna wystawa

Najlepsi z najlepszych

Józef Piątek Wójt Gminy Mielec przyznał nagrody „Wyjątkowy Uczeń 2020/2021”. Uroczysta gala na którą przybyli najzdolniejsi uczniowie wraz z rodzicami oraz dyrektorzy i nauczyciele szkół odbyła się w środę (23.06) w chorzelowskim Ośrodku Kultury.

Czytaj więcej: Najlepsi z najlepszych

Generałowie upamiętnieni

W niedziele (20.06) w Chorzelowie nadano imiona Generała Stronisława Maczka oraz Generała Stanisława Sosabowskiego dwóm rondom. Wydarzeniu towarzyszył piknik militarny oraz parada zabytkowych pojazdów.

Czytaj więcej: Generałowie upamiętnieni

Podkarpacki Jarmark Ludowy rozstrzygnięty

W niedzielę (20.06) w chorzelowskim Ośrodku Kultury wyłoniono zwycięzców XIII Podkarpackiego Jarmarku Ludowego „Roztańczony Chorzelów 2021”. Pomimo formuły online, zmagania tancerzy i muzyków cieszyły się dużą popularnością. Po raz trzeci partnerem wydarzenia zostało Województwo Podkarpackie, natomiast patronat honorowy objął Józef Piątek Wójt Gminy Mielec.

Czytaj więcej: Podkarpacki Jarmark Ludowy rozstrzygnięty

Ronda z Historycznymi Patronami

Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec, Klub Historyczny „Prawda i Pamięć”, Zmotoryzowana GRH im. gen. Maczka zapraszają do udziału w uroczystości nadania imion Generała Stanisława Maczka i Generała Stanisława Sosabowskiego w miejscowości Chorzelów w niedzielę 20 czerwca br.

Czytaj więcej: Ronda z Historycznymi Patronami

Koncert „Dla Ciebie Mamo”

Wyjątkowy występ dedykowany Mamom przygotowali artyści z Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu Gminy Mielec. Wokaliści z okazji Dnia Mamy zaprezentowali się w utworach nawiązujących do jednej z najważniejszych osób w życiu każdego człowieka.

Czytaj więcej: Koncert „Dla Ciebie Mamo”