39-331 Chorzelów 307, tel. (0-17) 584 14 83; e-mail: sokis_chorzelow@poczta.onet.pl


 Aktualności
 
Koła zainteresowań
 
Przetargi             
 
Projekty Unijne
 
 
Stałe formy pracy 

 
Informacje o nas
 
Biblioteki
  Regulamin
  Katalog online

  Filia w Chorzelowie
  Filia w Podleszanach
  Filia w Rzędzianowicach
  Filia w Trześni
  Filia w Woli Mieleckiej
  Aktualności
  Nowości
  Kalendarz imprez
  Historia

  Filia w Złotnikach

 Organizacja imprez
 Kalendarz imprez
 
Galeria
 
Napisz do nas
 
Strona główna


 - powrót -
Aktualizacja: 09 grudzien 2013

FILIA BIBLIOTECZNA W WOLI MIELECKIEJ

Siedziba:
Filia Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu Gminy Mielec w Woli Mieleckiej
Wola Mielecka 402
39-300 Mielec

Godziny otwarcia:
   Poniedziałek - godz. 12:00 - 18:00
Środa - godz. 11:00 - 18:00
Piątek - godz. 11:00 - 18:00

czytelnicy: 300
wypożyczenia: 4 338
ilość książek: 7410

młodszy bibliotekarz:  Justyna Ryczek
e-mail:
bp.wolamielecka@sokis.eu

 

BP w Woli Mieleckiej rozpoczęła swą działalność w 1977. Od 1991 biblioteka funkcjonuje jako jednostka samorządowa w strukturze Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu Gminy Mielec z s. w Chorzelowie. Obecnie działa przy Filii Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej. 

Głównym celem działalności biblioteki jest gromadzenie i wypożyczanie książek, ich merytoryczne opracowywanie i dbałość o jakość księgozbioru. Biblioteka prowadzi również działalność kulturalno-oświatową, nader zróżnicowaną, obfitującą w wiele ciekawych form promocji książki i czytelnictwa. Są to liczne konkursy literackie, ortograficzne, czytelnicze, wystawy tematyczne i książkowe. Organizowane są okolicznościowe akcje, takie jak: Ferie w bibliotece, Tydzień Bibliotek, Noc Bibliotek, Cała Polska czyta dzieciom, Wakacje z Kulturą, Narodowe Czytanie,  itp.

Biblioteka wychowuje nowe pokolenie Czytelników poprzez promocję polskiej i światowej literatury, przyzwyczajając do obecności w czytelni, wypożyczalni, do korzystania z katalogów, czy podręcznego księgozbioru.

 

Działa tu również Kółko Recytatorskie, skupiające gimnazjalistów z ZS w Woli Mieleckiej. Młodzi miłośnicy poezji wystąpili na scenie z okazji Dnia Seniora, Dnia Matki oraz Dni Papieskich.

Od stycznia 2015 rozpoczął swą działalność Dyskusyjny Klub Książki, funkcjonujący w ramach ogólnopolskiego programu Instytutu Książki promującego czytelnictwo.

Filia Biblioteczna w Woli Mieleckiej stara się podołać wymogom czasu, dlatego zmierza do jak najszybszego zakończenia procesu komputeryzacji zbiorów, gdyż będzie to równoznaczne z wypełnieniem jej nowej funkcji – szerszego dostępu do informacji.

                   Księgozbiór biblioteki to bogaty księgozbiór podręczny, literatura piękna dla dorosłych i młodzieży, lektury szkolne, jak również literatura dla najmłodszych czytelników. Zbiory są sukcesywnie uzupełniane, wzbogacane o nowości wydawnicze i bestsellery.

Biblioteka gromadzi i udostępnia prasę dla dorosłych, dzieci i młodzieży. 

Księgozbiór biblioteki to 7410 woluminów, liczba czytelników zarejestrowanych do listopada 2015 to 300 osób.


 

 - powrót -
 
Aktualności -- Stałe formy pracy -- Informacje o nas -- Biblioteki -- Organizacja imprez -- Kalendarz imprez -- Galeria -- Napisz do nas -- Strona główna