Dożynki Gminy Mielec

Tradycyjne święto plonów Gminy Mielec odbędzie się w niedzielę 20 sierpnia na terenach rekreacyjnych przy Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie.

Dla wszystkich którzy pojawią się na placu dożynkowym organizatorzy przygotowali wiele atrakcji w tym korowód dożynkowy, widowisko z przekazaniem chleba, konkurs wieńca dożynkowego, stoiska wystawiennicze, degustacje potraw przygotowanych przez KGW, animacje dla dzieci, dmuchańce, przejażdżki konne z KJ „Przedświt”, wystawę ptaków egzotycznych MSHKiPE.

Niezwykle ciekawie zapowiadają się również występy artystyczne, które rozpocznie Kapela Ludowa i Zespół Pieśni i Tańca „Chorzelowiacy”. Następnie na scenie pojawi się gwiazda wieczoru, a będzie nią NORBI wraz z zespołem. To doskonale znany artysta, który karierę rozpoczął w 1997 roku. Jego pierwszy singiel „Kobiety są gorące” od razu stał się hitem, a kolejne single udowodniły że debiut Norbiego okazał się trafiony, stąd najważniejsza nagroda polskiej branży muzycznej „FRYDERYK” za najlepszą płytę taneczną oraz „DANCE MUSIC AWARDS” przyznawaną przez DJ-ów. Singiel „Nie zaczepiaj mnie” z drugiej płyty spowodował że NORBI zaśpiewał w Opolu i poprowadził jeden z koncertów tego festiwalu. Jesieni tego samego roku ukazał się utwór „Rozkołysz się”. Na zakończenie tegorocznych Dożynek Gminy Mielec zaplanowano zabawę taneczną z zespołem „Rande-vous”. To pięcioro muzyków, którzy znaleźli sposób na to, aby stworzyć spójną i unikalną całość. Podczas wielu lat wspólnego grania odkryli i wypracowali swój nieszablonowy sposób traktowania muzyki.

 

Planowany program wydarzenia:

14:15 - Zbiórka grup wieńcowych przed Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie

14:30 - Msza Święta za szczęśliwie zebrane plony z intencji Władz Samorządowych Gminy Mielec

16:00 - Przejście korowodu dożynkowego na pole dożynkowe

16:15 - Rozpoczęcie uroczystości dożynkowych:

- powitanie gości

- widowisko obrzędowe z przekazaniem chleba Gospodarzowi Dożynek Wójtowi Gminy Mielec pt. „Za Chleb Powszedni Składamy Dzięki” w wykonaniu Kapeli i 1 ZPiT „Chorzelowiacy”

- występy artystyczne

17:30 - Gminny Przegląd Wieńca Dożynkowego

18:30 - Koncerty Gwiazdy Wieczoru „NORBI”

20:00 - Zabawa taneczna z Zespołem „Randez-Vous”

23:30 - Zakończenie