W Bibliotece w Woli Mieleckiej było w piątek bardzo... słodko!

Dlaczego? Otóż 12 kwietnia obchodzony jest Dzień Czekolady. Odwiedzające bibliotekę Przedszkolaki z kl. "0" Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej z pewnością się nie nudziły. Na początek Dzieciaki zapoznały się z książką Sandrine Dumas Roy i Nicolasa Gouny pt. „Wiem, co jem. Czekolada”, z której dowiedziały się, skąd pochodzi czekolada oraz poznały proces powstawania tego smakołyku. Następnie rozwiązały szereg „czekoladowych” zadań, w których musiały się wykazać umiejętnością czytania i liczenia. Na koniec wykolorowały czekoladowe desery. Obrazki wyszły tak smakowicie, że Przedszkolaki postanowiły zabrać je do domu.

Oprócz tego, oczywiście, wypożyczyły ulubione książki

 

Dzień Czekolady nie mógł się obejść, rzecz jasna, bez odrobiny słodyczy. Na pożegnanie „Zerówkowicze” dostali po małej, słodkiej, czekoladowej niespodziance, dzięki czemu ich uśmiechy po wyjściu z Biblioteki były jeszcze szersze.