Gmina Mielec w Fotografii

Wójt Gminy Mielec Józef Piątek oraz Samorządowy Ośrodek Kultury zapraszają na wernisaż wystawy będącej podsumowaniem konkursu fotograficznego „Cztery pory roku w gminie Mielec”. Wydarzenie zaplanowano na 18 kwietnia br. o godz. 18:00 w galerii chorzelowskiego Ośrodka Kultury.

Na wystawie zobaczyć będzie można autorskie fotografie, wykonane w przeciągu ostatnich czterech pór roku na terenie gminy Mielec, prezentujące walory lokalnej przyrody, turystyki, tradycji oraz krajobrazów. Łącznie do konkursu zgłoszonych zostało ponad 320 fotografii, z których komisja artystyczna nagrodziła im wyróżniła 107. Część z nich została wydrukowana i zaprezentowane zostaną na wystawie, a sam wernisaż będzie również okazją do wręczenia nagród i wyróżnień laureatom konkursu.

Jak przekazują organizatorzy głównymi celami konkursy było promowanie walorów przyrodniczych i turystycznych gminy Mielec, rozbudzanie wśród mieszkańców zainteresowania przyrodą własnej gminy, rozwijanie wrażliwości artystycznej oraz prezentacja twórczości mieszkańców w dziedzinie fotografii, zwrócenie uwagi na piękno otaczającej natury, przyrody, zabytków, tradycji, ich ochrona i promocja turystyki.