Taneczne Sukcesy Woli Mieleckiej

Marzec i kwiecień okazał się bardzo udany dla tancerzy z Filii Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej, którzy z dwóch konkursów tanecznych przywieźli złote i brązowe medale.

Worek z nagrodami dla tancerzy prowadzonych przez Ewelinę Szymańską-Smoleń otworzył się podczas VII Międzynarodowego Konkursu "Taneczne Talenty 2024”, który odbył się w 9 marca w Skołoszynie. Spośród wielu zespołów biorących udział w wydarzeniu komisja artystyczna doceniła zaangażowanie i układy choreograficzne tancerzy z Woli Mieleckiej nagradzając złotymi medalami Zespół Tańca Estradowego „Takt” – formacja oraz Emilię Smoleń – solo. Brązowe medale przypadły natomiast Zespołowi Tańca Estradowego „Akcent” – formacja oraz Triu „Balans” – mini formacja.

Kolejne sukcesy młodzi tancerze osiągnęli podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca „IV Mój Talent - Puchar Regionu” rozgrywanego w 6 kwietnia w Żabnie. W I części konkursu Zespoły Tańca Estradowego „Takt” oraz „Akcent” zdobyły złote medale, a w II części zmagań złoty medal wytańczyło Trio „Balans”, natomiast w kategorii solo brązowy medal zdobyła Emilia Smoleń.

- Każdy sukces cieszy i jest powodem do dumy nie tylko dla rodziców i bliskich, ale nawet mieszkańców danej miejscowości lub regionu. Dlatego niezmiernie się cieszę, że grono nagradzanych zespołów Ośrodka Kultury ciągle się poszerza i dołączają do niego kolejne osoby. Zarówno sukces jak i porażka kształtują charakter, jednak w przypadku tej drugiej może ona działać demotywująco natomiast zwycięstwo dodaje pewności siebie i jest siłą napędową do dalszej ciężkiej pracy, co widzimy na przykładzie tancerzy z Woli Mieleckiej. Te wspaniałe dzieciaki i młodzież biorąc udział w konkursach tanecznych zyskują nowe doświadczenia, uczą się panować nad tremą, a także konfrontują się w zdrowej rywalizacji z innymi tancerzami. Dlatego chciałbym zarówno im, jak i ich rodzicom serdecznie pogratulować osiągniętych wyników oraz życzyć kolejnych zwycięstw – powiedział Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec.