Postaci z bajek na Jasełkach w Chorzelowie

ZPiT „Chorzelowiacy” wraz z Kapelą Ludową oraz Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec zapraszają na „Baśniowe Jasełka”, które odbędą się w niedzielę 7 stycznia o godz. 17:00 w Sali Widowiskowej Ośrodka Kultury w Chorzelowie.

Baśniowe jasełka nie są klasycznym widowiskiem bożonarodzeniowym, w którym występują pasterze, królowie, Herod, diabły i anioły. To opowieść o powitaniu nowonarodzego Jezusa i Świętej Rodziny przez bohaterów ze znanych bajek i baśni. Poszczególne postacie opisywane są słowem rymowanym, do melodii znanych polskich kolęd, a każda nich przynosi w darze Dzieciątku to, co najbardziej ją charakteryzuje. Jaś z Małgosią przynoszą pierniki, Sierotka Marysia poduszeczkę z puchu gęsiego, Kopciuszek złoty pantofelek, Pinokio ośle uszy i długi nos, Rybak złotą rybkę. To tylko niektóre z postaci, ze znanych i lubianych książeczek dla dzieci, których łącznie w jasełkach pojawi się 11. Spotkaniu w Betlejem, towarzyszy poezja świąteczna i znane pastorałki.

„Baśniowe jasełka” grane były już kilkakrotnie w Ośrodku Kultury w Chorzelowie przy zmianie pokoleń w ZPiT „Chorzelowiacy”. Tak też stało się w tym roku, gdzie najmłodsi artyści będą mogli zaprezentować swoje umiejętności wokalne i aktorskie, a przy okazji w nietypowy sposób uczcić narodzenie Jezusa.