PROCES-Y Emilii Sobuś

Wójt Gminy Mielec Józef Piątek oraz Samorządowy Ośrodek Kultury zapraszają na wernisaż wystawy malarstwa, rysunku i grafiki Emilii Sobuś pt. „PROCES-Y”. Wydarzenie zaplanowano na 15 lutego br. o godz. 18:00 w galerii chorzelowskiego Ośrodka Kultury.

Emilia Sobuś pochodzi z Mielca. Jest studentką Uniwersytetu Rzeszowskiego Kolegium Nauk Humanistycznych Instytutu Sztuk Pięknych na kierunku Grafika. Od najmłodszych lat związana ze sztuką. Przełom twórczy nastąpił u artystki w okresie pandemii. W latach 2021- 2023 rozwijała swoje umiejętności w studiu art. GOYA pod kierunkiem dr Łukasza Gila oraz Iwony Duracz-Gil. Najczęściej w swoich pracach zagłębia się w postać ludzką. Brała udział w zbiorowej wystawie studia art. GOYA „Oko w Oko” w 2022 r. w Ośrodku Kultury w Chorzelowie oraz w zbiorowej wystawie studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego pt. „Trawestacje” w Janowie Lubelskim.

Wystawę oglądać będzie można do 2 marca br.