Poducha od serca

Samorządowy Ośrodek Kultury w Chorzelowie serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do wspólnego szycia poszewek dla dzieci z Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej w Rzeszowie. Wspólne szycie popularnych „Jaśków” odbędzie się 27 maja 2019 roku od godz. 17:00.

„Uszyj Jasia” jest ogólnopolską akacją polegającą na szyciu poszewek dla szpitali, domów dziecka oraz hospicjów. W ramach inicjatywy uczestniczki kolorują dziecięce sny, szyjąc barwne poszewki, do wszystkich placówek, gdzie przebywają najmłodsi. Pomysł zrodził się w głowie Natalii, autorki bloga Ekoubranka, która trafiła do szpitala ze swoim dzieckiem. Po kilku dniach pobytu, podczas zmiany pościeli zauważyła, że poduszka jej dziecka nie ma poszewki. Zapytała salowe dlaczego? Odpowiedź była banalna - „Skończyły się”. Mama długo nie myśląc powiedziała – „No to uszyję”. I tak to się zaczęło.

Do tegorocznej edycji wydarzenia dołączył również chorzelowski Ośrodek Kultury. Jeśli chcesz, uszyć „Jasia”, podarować materiały lub nici albo pomóc w jakikolwiek inny sposób zapraszamy w poniedziałek 27 maja do wspólnego kolorowania dziecięcych snów. Więcej informacji pod nr 17 584 14 83.