Halina Wąsik z wojewódzką nagrodą

Obraz pt. „Zachód słońca w Wenecji” namalowany przez Halinę Wąsik, artystkę należąca do Klubu Środowisk Twórczych TMZM, współpracującą z Chorzelowskim Ośrodkiem Kultury, zdobył I miejsce podczas XV Wojewódzkiej Wystawy Malarstwa Nieprofesjonalnego.

Głównym celem konkursu była prezentacja dorobku nieprofesjonalnej twórczości malarskiej Województwa Podkarpackiego oraz doskonalenie umiejętności warsztatowych malarzy. Organizatorzy nie stawiali żadnych ograniczeń w wyborze tematów i pozostawili artystom swobodę środków ich interpretacji. Chorzelowski Ośrodek Kultury podczas konkursu i wystawy reprezentowały obrazy Andrzeja Bednarza, Ryszarda Serafina, Grażyny Pieróg-Kotlarz, Teresy Niedzielskiej oraz Haliny Wąsik i to właśnie obraz Pani Haliny zdobył I miejsce.

Halina Wąsik mieszka i tworzy w Mielcu. Jak mówi o sobie: „Jej wykształcenie, ani życie zawodowe nigdy nie było związane z twórczością artystyczną, jednak w wolnym czasie zawsze coś tworzyła. W młodości haftowała i wyszywała metodą krzyżykową. Później przywracała blask starym przedmiotom i meblom, odnawiając i ozdabiając je techniką decoupage. Obecnie poznaję różne tajniki malarskie. Z największą pasją maluję farbami olejnymi i akwarelami.

Komisja artystyczna w składzie Kinga Ziobro-Działo, instruktor plastyki WDK oraz Jolanta Szpunar, instruktor plastyki WDK po przeglądnięciu 100 prac nadesłanych przez 95 autorów postanowiła przyznać 5 nagród i 6 wyróżnień:

I nagroda

Halina Wąsik z Mielca - za pracę pt. Zachód słońca w Wenecji

 

II nagroda

Tadeusz Brud z Rzeszowa - za pracę pt. Niepokój

Tomasz Mazur z Wysokiej Strzyżowskiej - za pracę pt. Dom przy torach

 

III nagroda:

Janina Jurek z Medyni Głogowskiej - za pracę pt. Lato w lesie

Jacek Kiedrzyński ze Stalowej Woli - za pracę pt. Ulica w Hawanie

 

Wyróżnienia:

Dorota Błoch z Żołyni za pracę pt. Beskidzka Cerkiew, Małgorzata Grodecka z Głogowa Małopolskiego za pracę pt. Ruda, Ludwika Koczut z Jarosławia za pracę pt. Po jasnej stronie, Piotr Kisała z Oleszyc za pracę pt. Złoty zachód słońca nad morzem, Lucyna Organiściak z Głogowa Małopolskiego za pracę pt. Na polanie, Maria Witt z Bud Głogowskich za pracę pt. O świcie