Rodzinnie i zdrowo w Woli Mieleckiej

Pod hasłem „Szczepimy się z KGW” przebiegał niedzielny festyn zorganizowany w Woli Mieleckiej. Dla każdego, kto w tym dniu odwiedził Filię Ośrodka Kultury, Koło Gospodyń oraz Jednostka Ochotniczej Straszy Pożarnej przygotowała wiele atrakcji.

Z całą pewnością wszyscy uczestnicy festynu mogli znaleźć coś dla siebie. Dla najmłodszych czekała strefa animacji, malowanie buziek, balonowe zoo, wata cukrowa i popcorn. Nieco starsi mogli spróbować swoich sił w warsztatach ceramiki artystycznej. Każdy mógł skosztować tradycyjnych i regionalnych potraw, lecz nie zabrakło dań współczesnych. Specjalne pokazy pierwszej pomocy oraz wyposażenia przygotowała miejscowa Jednostka OSP. Festyn był również okazją do poznania historii i działalności KGW Wola Mielecka, a to za sprawą prezentacji multimedialnej „Koło Gospodyń wczoraj, a dziś – wspomnienia”. Tematem przewodnim festynu było jednak zdrowie i profilaktyka, dlatego też w mobilnym punkcie każdy mógł się zaszczepić przeciwko COVID-19 oraz odbyć konsultacje na temat ciśnienia i poziomu cukru we krwi. O oprawę artystyczną wydarzenia zadbał ZPiT „Chorzelowiacy”, który w dwóch wejściach zaprezentował przyśpiewki rzeszowskie, tańce lasowickie, krośnieńskie oraz utwory Starej Warszawy. Festyn był także okazją do odebrania z rąk Wójta Gminy Mielec Józefa Piątka oraz Prezes KGW w Woli Mieleckiej Danuty Wiącek dyplomów i podziękowań dla Heleny Bratek i Genowefy Krawiec za pracę w latach ubiegłych na rzecz KGW Wola Mielecka oraz lokalnej społeczności. – Niewątpliwie zasłużyły się Panie nie tylko dla swojej miejscowości, ale również całego regionu. Rozwijały Panie pasje, spajały lokalną społeczność, a także kultywowały nasza piękną, staropolską tradycję wśród młodego pokolenia mieszkańców Woli Mieleckiej. Należą się Paniom za to słowa uznania od nas wszystkich – powiedział Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec.

Wydarzenie zorganizowano w ramach Narodowego Programu Szczepień współfinansowanego ze środków Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Patronat Honorowy objęli Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki oraz Wójt Gminy Mielec Józef Piątek.