NAJWIĘKSZE FOLKOWO-TANECZNE WYDARZENIE W REGIONIE

Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec z siedzibą w Chorzelowie zaprasza na XIV Podkarpacki Jarmark Ludowy „Roztańczony Chorzelów 2022”, który odbędzie się 19 czerwca 2022r. na Stadionie Sportowym w Chorzelowie.

Wydarzenie w swoich głównych celach zakłada ochronę tradycji regionu, promowanie twórczości wokalnej, muzycznej i tanecznej. Jarmark to także konfrontacja artystycznych dokonań dziecięcych, młodzieżowych i seniorskich zespołów tańca ludowego oraz kapel ludowych. Partnerem tegorocznej edycji ponownie zostało Województwo Podkarpackie, a patronat honorowy objął Józef Piątek Wójt Gminy Mielec.

W tegorocznej edycji Jarmarku udział zapowiedzieli MLZPiT „Krakowiak”, ZPiT „Mali Wielopolanie”, DZT „Ziemia Mielecka – Abrakadabra”, ZPiT „Mali Rzeszowiacy”, ZPiT „Wiercany”, RZPiT „Gacoki”, ZPiT „Chorzelowiacy”, ZPiT „Przewrotniacy”, KL Gacoki, KL „Padwianie”, KL ZPiT „Chorzelowiacy”.

Poza wydarzeniami zaplanowanymi na scenie przez cały czas na stoiskach prezentowane będą wystawy rękodzieła ludowego oraz rzemiosła przygotowane przez lokalnych twórców, w tym: przedmioty robione na szydełku, przedmioty z wikliny papierowej, biżuterię, zabawki odpustowe, ubranka i maskotki handmade, miody z lokalnej pasieki. Jarmark będzie też okazją do spróbowania tradycyjnych potraw regionalnych przygotowanych przez KGW w Woli Mieleckiej.

W trakcie Jarmarku Zmotoryzowana Grupa Rekonstrukcji Historycznej im. generała Maczka przeprowadzi zbiórkę na leczenie chorej na mukowiscydozę Klary Kukułki. Rekonstruktorzy zaprezentują pojazdy militarne, umundurowanie, uzbrojenie i wyposażenia żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie.

 

Planowany program wydarzenia:

13:00 - rejestracja uczestników,

14:00 - otwarcie Jarmarku,

14:15 - prezentacje konkursowe I-II kategorii wiekowej,

15:30 - prezentacje konkursowe kapel ludowych,

16:30 - ogłoszenie wyników I-II kategorii wiekowej,

17:00 - prezentacje konkursowe III-VI kategorii wiekowej,

18:00 - występ Kapeli Góralsko-Lachowskiej

18:30 - ogłoszenie wyników III-VI kategorii wiekowej oraz kapel ludowych,

19:30 - zabawa taneczna - Zespół Viva Band z Limanowej,

23:30 - zakończenie.