Podkarpacki Jarmark Ludowy

Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec zaprasza na XV Podkarpacki Jarmark Ludowy „Roztańczony Chorzelów 2023” oraz Piknik z Produktem Polskim. Wydarzenia zaplanowano na niedzielę 18 czerwca 2023 r. na terenach rekreacyjnych przy Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie.

Wydarzenie w swoich głównych celach zakłada ochronę tradycji regionu, promowanie twórczości wokalnej, muzycznej i tanecznej. Jarmark to także konfrontacja artystycznych dokonań dziecięcych, młodzieżowych i seniorskich zespołów tańca ludowego oraz kapel ludowych. Partnerem tegorocznej edycji ponownie zostało Województwo Podkarpackie, a patronat honorowy nad wydarzeniem objął Józef Piątek Wójt Gminy Mielec.

W tegorocznej edycji Jarmarku udział zapowiedzieli goście z: ZPiT „Wiercany”, RZT „Pogórzanie”, ZPiT „Chorzelowiacy”, ZPiT „Przewrotniacy”, ZPiT „Mali Rzeszowiacy”, ZT „Figielek”, ZT „Wrzos”, KL „Padwianie”, KL ZPiT „Chorzelowiacy”, KL „Iskierczanie”, Kapela Wiercańska, , KL „Pogórzanie”.

Poza wydarzeniami zaplanowanymi na scenie przez cały czas na stoiskach prezentowane będą wystawy rękodzieła ludowego oraz naturalne produkty spożywcze. Jarmark będzie też okazją do spróbowania tradycyjnych potraw regionalnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich w ramach odbywającego się Pikniku z Produktem Polskim „Bitwa Reginów”. Całość wydarzenia zakończy występ gwiazdy wieczoru Zespołu „LACHERSI”, rodowitych mieszkańców ziemi sądeckiej, grających tradycyjne melodie Lachów Sądeckich, Limanowskich i Szczyrzyckich, ozdobionych barwnymi dźwiękami trąbki i klarnetu, we współcześnie brzmiących aranżacjach

Planowany program wydarzenia:

godz. 13:30     Otwarcie Jarmarku

godz. 13:45     Rozpoczęcie Konkursu Kulinarnego „Bitwa Regionów”

godz. 14:00     Prezentacje I-II kategorii wiekowej

godz. 15:30     Prezentacje konkursowe kapel ludowych

godz. 16:15     Ogłoszenie wyników I-II kategorii wiekowej

godz. 16:30     Wręczenie nagród laureatom konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów”

godz. 17:00     Prezentacje konkursowe III-IV kategorii wiekowej

godz. 18:00     Ogłoszenie wyników III-VI kategorii wiekowej oraz kapel ludowych

godz. 19:00     Koncert gwiazdy wieczoru – Zespół LACHERSI