Bitwa Regionów Rozstrzygnięta

W niedzielę (18.06) w Chorzelowie podczas „Pikniku z Produktem Polskim” rozstrzygnięto etap powiatowy konkursu „Bitwa Regionów”. Zwyciężyły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Żarówce, które na tegoroczną edycję wydarzenia przygotowały potrawę o nazwie „Bieda”.

„Bitwa Regionów” to konkurs kulinarny angażujący przy zmaganiach o najlepszą regionalną potrawę setki Kół Gospodyń Wiejskich z całej Polski. Jego głównym celem jest promowanie regionalnych potraw oraz bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych. Ważnym aspektem wydarzenia jest także promowanie i wspieranie Kół Gospodyń Wiejskich, w szczególności w zakresie aktywizacji wspólnot i społeczności lokalnych na obszarach wiejskich.

W chorzelowskiej edycji konkursu udział wzięło 16 Kół Gospodyń Wiejskich. Po spróbowaniu

przygotowanych dań komisja postanowiła przyznać pierwsze miejsce Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Żarówki. Drugie miejsce zajęły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Piechot, a trzecie miejsce przypadło w udziale Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Podola. Poza zmaganiami konkursowymi przez cały czas na scenie trwał przegląd Zespołów i Kapel Ludowych w ramach XV Podkarpackiego Jarmarku Ludowego „Roztańczony Chorzelów 2023”. Całość wydarzenia zakończył występ gwiazdy wieczoru Zespołu „LACHERSI”.

Organizatorami tegorocznej edycji „Pikniku z Produktem Polskim” oraz konkursu Kulinarnego „Bitwa Regionów” było Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec.