Wyjątkowi Uczniowie Gminy Mielec

Józef Piątek Wójt Gminy Mielec przyznał nagrody „Wyjątkowy Uczeń 2022/2023”. Uroczysta gala, na którą przybyli najzdolniejsi uczniowie wraz z rodzicami oraz dyrektorzy i nauczyciele szkół odbyła się w środę (21.06) w chorzelowskim Ośrodku Kultury.

- Dziś obchodzimy niezwykle miłą i ważną uroczystość. Chciałem pogratulować młodzieży, rodzicom, opiekunom, nauczycielom i dyrekcji za to, że tak pięknie przygotowują naszą młodzież do przyszłego życia, bo to czego nauczą się w szkole i w domu kultywować będą i nieść przez swoje całe życie. Bardzo serdecznie Wam za to dziękuję. Jest to nagroda dla tych uczniów, ale również nagroda dla nas. Wszyscy bardzo się cieszymy, a ja jestem z Was naprawdę dumny. Jak patrzę na tych wyjątkowych uczniów, to człowiek odżywa i czuję się nieco młodszy. Myślę, że ta uroczystość zostawi trwały ślad zarówno w naszej pamięci, jak i pamięci tej wspaniałej młodzieży, ponieważ na pewno jest to dla nich wyjątkowe przeżycie. Zbliżają się wakacje. Życzę Wam, abyście wracali po nich pełni sił i zadowoleni. Tym, którzy opuszczają nasze szkoły i przechodzą do szkół średnich, życzę dobrej przyszłości - zwrócił się do wyróżnionych Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec.

- W życiu człowieka są dni zwykłe, lepsze i wyjątkowe. Myślę, że dzisiaj większość osób obecnych na tej sali przeżywa taki wyjątkowy dzień. Nie ma piękniejszych chwil, niż te, kiedy to rodzina może cieszyć się z sukcesu swojego bliskiego, ale nie jest to sukces tylko dzieci, lecz również i rodziców. To czas kiedy myśli i spojrzenia kierują się na tym młodym człowieku, który dał z siebie wszystko. Tak uważają rodzice i dziadkowie, dla których to młode pokolenie to cała duma - dodał Bogdan Cygan, Przewodniczący Rady Gminy.

O oprawę artystyczną gali zadbali uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Książnicach

przygotowani przez Joannę i Waldemara Ozgów oraz Dominikę Prygę.

W inscenizacji pt. „Nic nie jest niemożliwe… Uwierz w siebie !!! młodzi artyści poszukiwali swoje talenty, a także zastanawiali się kim będą i gdzie znajdą się w przyszłości.

Po części artystycznej przyszła pora na wręczenie nagród i dyplomów dla uczniów oraz rodziców. Ponadto specjalne listy gratulacyjne otrzymali nauczyciele, którzy poprzez swój trud, wysiłek, pasję oraz czas poświęcony na zajęciach dydaktyczno-wychowawczych przyczynili się do osiągniecia sukcesu poszczególnych uczniów. W tym roku wyjątkowymi nauczycielami zostali Iwona Stępień z Zespołu Szkół w Chorzelowie, Jacek Czerkies z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rydzowie, Aneta Strokoń z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzędzianowicach, Sabina Stachura z Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej oraz Patrycja Prokopiuk z Woli Mieleckiej.

W tym roku komisja, w skład której weszli Sekretarz Gminy Mielec Bożena Mazur, Kierownik Referatu Oświaty i Spraw Społecznych Barbara Szwakop oraz dyrektor SOKiS Damian Małek na podstawie złożonych wniosków przyznała nagrody dla najlepszych uczniów osiągających bardzo wysokie wyniki w nauce, laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych, a także uczniów reprezentujących szkoły w zawodach sportowych oraz posiadających artystyczne zainteresowania.

Tytuł „Wyjątkowy uczeń” otrzymali uczniowie szkół podstawowych osiągający bardzo wysokie wyniki w nauce oraz odznaczający się wzorowym zachowaniem:

Kinga Budak - najlepsza uczennica Zespołu Szkół w Chorzelowie,

Emilia Małek - najlepsza uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Chrząstowie,

Oliwia Kudła - najlepsza uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Książnicach,

Michał Golba - najlepszy uczeń Zespołu Szkół w Podleszanach

Anna Krakowska - najlepsza uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rydzowie

Martyna Dziekan - najlepsza uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rydzowie

Jakub Mazur - najlepszy uczeń Zespołu Szkół w Trześni

Julian Burek - najlepszy uczeń Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej

Julia Duszkiewicz - najlepsza uczennica Społecznej Szkoły Podstawowej w Złotnikach

Tytuł „Wyjątkowy uczeń” otrzymali uczniowie, którzy osiągnęli wybitne osiągnięcia w nauce, a także reprezentowali szkołę i Gminę Mielec w konkursach i zawodach.

Patrycja Zygmont - uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzędzianowicach

Natalia Sierak - uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzędzianowicach

Zuzanna Cisło - uczennica Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej

Tomasz Jaworski - uczeń Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej

Patryk Kędzior - uczeń Zespołu Szkół w Chorzelowie

Szymon Czerkies - uczeń Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rydzowie

Tytuł „Wyjątkowy uczeń” otrzymali uczniowie, którzy osiągnęli sukcesy muzyczne i sportowe poza szkołą.  

Filip Łachut - uczeń Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rydzowie

Igor Undziakiewicz - uczeń Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rydzowie

Wiktoria Miąso - uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzędzianowicach