Wycieczka Do Stolicy

Na specjalne zaproszenie Posła na Sejm Fryderyka Kapinosa, przy wsparciu Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu w poniedziałek członkowie ZPiT „Chorzelowiacy” zwiedzali Warszawę. W wycieczce udział wzięli również przedstawiciele kapeli ludowej, rodzice najmłodszych tancerzy oraz wolontariusze zaangażowani w działalność Zespołu.

Jak podkreślają uczestnicy wycieczki to było niezwykle udane rozpoczęcie wakacji, w którym każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Zwiedzanie stolicy rozpoczęło się od wizyty w Centrum Nauki Kopernik, gdzie przez blisko trzy godziny dzieci i młodzież poszukiwała inspiracji do obserwacji, doświadczania zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi. Następnie uczestnicy podróży przenieśli się na ulicę Wiejską, gdzie zwiedzili najważniejsze sale Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, a także poznali zasady funkcjonowania państwa polskiego oraz pracy Posłów i Senatorów. Jako nieliczni zwiedzić mogli również Kaplicę Sejmową pw. Bogurodzicy Maryi Matki Kościoła. Po wspólnym posiłku uczestnicy wycieczki wspólnie z przewodnikiem odwiedzili między innymi Łazienki Królewskie, Grób Nieznanego Żołnierza, Krakowskie Przedmieście, Pałac Prezydencki, Zamek Królewski i warszawskie Stare Miasto. Przejechali również traktem królewskim, gdzie mogli zobaczyć najważniejsze dla naszej ojczyzny instytucje oraz budynki historyczne.

To była wyjątkowa lekcja żywej historii i patriotyzmu, za którą serdecznie dziękujemy.