Egzotyka Ponownie w Chorzelowie

Mieleckie Stowarzyszenie Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych, Wójt Gminy Mielec Józef Piątek oraz Ośrodek Kultury w Chorzelowie zapraszają na XXVI Mistrzostwa Ptaków Egzotycznych.

Pierzaste wydarzenie, odbędzie się w Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu Gminy Mielec w Chorzelowie w najbliższy weekend 6-8 października. W Sali Widowiskowej oglądać będzie można około 200 ptaków zaprezentowanych przez blisko 20 pasjonatów zrzeszonych w Mieleckim Stowarzyszeniu Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych. Podczas wystawy zobaczyć będzie można między innymi: Kanarki Kolorowe, Kanarki Kształtne, Gołąbki Ozdobne, Papugi Australii, Afryki, Azji oraz Ameryki Południowej oraz drobną egzotykę. Wystawa, będąca corocznym świętem członków stowarzyszenia, to nie tylko miejsce konfrontacji i wymiany doświadczeń przez hodowców, ale również okazja do zaprezentowania swoich kolekcji przed szerszą publicznością, która w jednym miejscu będzie mogła zobaczyć okazy ptaków, których niejednokrotnie w swoich kolekcjach nie posiadają nawet ogrody zoologiczne.

Program mistrzostw:

czwartek 5 października

19:00-23:00 przyjmowanie i rejestracja ptaków

piątek 6 października

9:00-16:00 konkurs ptaków egzotycznych pod nadzorem sędziów Polskiej Federacji Ornitologicznej - część zamknięta dla publiczności

sobota 7 października

9:00-18:00 wystawa ptaków - część otwarta, wstęp bezpłatny

niedziela 8 października

9:00-17:00 wystawa ptaków - część otwarta, wstęp bezpłatny

14:00-15:00 wręczenie pucharów i dyplomów

17:00 zakończenie wystawy