Niepodległa na sportowo

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w sobotę (11.11) na stadionie sportowym w Chorzelowie rozegrano „Biało-Czerwony Turniej Piłkarski Oldboyów Gminy Mielec” o puchar Wójta Józefa Piątka.

To już tradycja, że zawodnicy, którzy zakończyli swoją zawodową karierę piłkarską, spotykają się w okresie Narodowego Święta Niepodległości, aby w sportowy sposób uczcić wolną i suwerenną Ojczyznę. W tym roku do rywalizacji przystąpiły trzy drużyny. W pierwszym meczu Oldboje Podleszan pokonali Oldbojów Chrząstowa 8:7, w drugim piłkarze Chorzelowa wygrali z zawodnikami Podleszan 3:1. W trzecim meczu decydującym o zwycięstwie Chorzelów pokonał Chrząstów 2:0.

Pamiątkowe puchary, dyplomy i nagrody wręczyli Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec oraz Damian Małek dyrektor SOKiS. – Jesteście bardzo zaangażowani nie tylko w piłkę nożną, ale szeroko rozumiany patriotyzm, a także życie naszej Gminy. Dziękuję, że pomimo różnego wieku dziś wyszliście na boisko i pomimo niskiej temperatury i trudnej murawy daliście rade. Pamiętam, że nieraz bywało gorzej, bo graliście w śniegu, ale właśnie tej motywacji i samozaparcia powinni Wam zazdrościć młodsi zawodnicy. Ponownie pokazaliście, że wiek to nie liczby, ale to jak człowiek się czuje, a sport jaki towarzyszy Wam przez całe życie z całą pewnością sprzyja temu, że Wasz wiek metaboliczny jest dużo młodszy niż wskazuje na to pesel. Jeszcze raz dziękuję, że jesteście, i że wspólnie możemy świętować 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości – zwrócił się do zebranych Józef Piątek. Ceremonia dekoracji była również okazją do podziękowań dla Zarządu Powiatowego Zrzeszenia LZS w Mielcu, które coroczne staje się współorganizatorem turnieju. Pamiątkowy puchar za dotychczasową współpracę w imieniu Zrzeszenia odebrał Krzysztof Wieczerzak.

 

Wyniki rozegranych spotkań wyłoniły klasyfikacje końcową turnieju, która przedstawia się następująco:

I miejsce – drużyna z Chorzelowa

II miejsce – drużyna z Podleszan

III miejsce – drużyna z Chrząstowa

Organizatorzy przyznali także nagrody indywidualne dla wyróżniających się zawodników:

Marcin Turkot – najlepszy zawodnik turnieju

Zbigniew Uzar – najlepszy bramkarz turnieju

Bartosz Szmagała – najlepszy napastnik turnieju

Adam Pazdro – najlepszy obrońca turnieju