Guillaume Musso na spotkaniu DKK w Podleszanach

W środę (08.11) w Bibliotece w Podleszanach odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem omawianą lekturą była „Dziewczyna z Brooklynu” Guillaume Musso, niezwykle popularnego i lubianego pisarza. Jest on autorem kilkunastu bestsellerów, od wielu lat nieprzerwanie utrzymuje się na pierwszym miejscu listy najpopularniejszych i najlepiej zarabiających francuskich pisarzy. Autor robi światową karierę – łączny nakład jego powieści, przełożonych na prawie 40 języków, przekroczył 25 milionów egzemplarzy. Kilka powieści zostało zekranizowanych.

„Dziewczyna z Brooklynu” to mistrzowskie połączenie kryminału, thrillera i romansu wciągające od pierwszej strony. Główny bohater - Raphael Barthelemy ma wkrótce wziąć ślub ze swoją ukochaną Anną Becker. Podczas romantycznego pobytu na Lazurowym Wybrzeżu mężczyzna wymusza na Annie szczerość. Gdy poznaje tajemnice kobiety, pod wpływem szoku zostawia ją i odchodzi bez słowa. Jednak po kilkunastu minutach wraca do hotelu, by spokojnie porozmawiać. Okazuje się, że kobieta zniknęła bez śladu. Raphael postanawia odnaleźć ukochaną. Jest przekonany, że Anna nie zniknęła z własnej woli lecz została porwana. Mężczyzna prosi o pomoc przyjaciela, byłego policjanta, aby pomógł mu odnaleźć Annę. Zaczyna się pogoń z czasem i za kobietą, której Raphael w ogóle nie znał. Kim jest ukochana i co ukrywa? I czy wszystko można wybaczyć? Co łączy zaginięcie bohaterki ze sprawami kryminalnymi sprzed kilkunastu lat? Przez cały czas czytania książki autor funduje nam niespodziewanie zwroty akcji i zaskakujące zakończenie. Sprawdźcie Państwo sami. Książka warta przeczytania!

 

Justyna Ryczek – moderator DKK