Koncert Noworoczny dedykowany Babciom i Dziadkom

W niedzielne popołudnie (21.01) przy komplecie publiczności swoją twórczość prezentowali artyści działający przy Filii Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej. Tancerze, wokaliści i instrumentaliści podczas „Koncertu Noworocznego” przedstawili program prezentujący ich dotychczasową działalność artystyczną, który w większości opierał się na popularnych kolędach i pastorałkach oraz tanecznych hitach, które w okresie karnawału tańczy cały świat.

– Początek roku często skłania nas do tego, aby pokazać to, co w nas najlepsze i najpiękniejsze. Nie ma wiec chyba lepszej okazji, aby zaprezentować Państwu dorobek artystycznych naszych wspaniałych grup. Dzisiaj i jutro obchodzimy również bardzo ważne święto, dlatego też wszystkie występy młodzi artyści dedykują wszystkim babciom i dziadkom. Zarówno tym, którzy są obecni na naszym koncercie, jak również tym którzy zostali w swoich domach, a także tym, którzy już gdzieś tam z góry spoglądają na swoje wyjątkowe wnuczęta – powiedział na wstępie dyrektor SOKiS Damian Małek.

Koncert otworzyli gitarzyści z klas Szymona Jakimowicza, którzy kolędami wprowadzili wszystkich w świąteczny nastrój, który następnie kontynuowali uczniowie gry na keyboardzie z klas Anety Obary oraz Krzysztofa Prucnala. Po instrumentalistach swoje talenty prezentowali tancerze z grup prowadzonych przez Ewelinę Szymańską-Smoleń. Zebrana publiczność, która po brzegi wypełniła salę widowiskową mogła zobaczyć „Formę tańca współczesnego” oraz układ „Kick, twist and rock czyli rockandrollowe szaleństwo” przygotowane przez Zespół Tańca Estradowego „Akcent”, „Taniec małych króliczków” zaprezentowany przez Grupę Rytmiczno-Taneczną „Rytm”, układ „W hiszpańskich rytmach” zatańczony przez Zespół Tańca Estradowego „Takt” oraz choreografię do utworu „Miasto” Roksany Węgiel zaprezentowaną przez formację Taneczne Trio „Balans”. Koncert był także okazją do popisów wokalistów prowadzanych przez Anetę Obarę. Polskie kolędy i pastorałki prezentowali artyści z Dziecięcej i Młodzieżowej Grupy Wokalnej, a w wielkim finale, któremu towarzyszyła kolędna „Chwała na wysokości” na scenie ponownie zaprezentowali się wszyscy wykonawcy koncertu wraz ze swoimi instruktorami. W wydarzeniu poza mieszkańcami Woli Mieleckiej oraz bliskimi artystów udział wzięli Wójt Gminy Józef Piątek oraz Radni Celina Szymańska i Zbigniew Wicherski. – Szanowni Państwo jest mi niezmiernie miło, że mogę być z Wami, wśród artystycznego kwiatu Woli Mieleckiej. Jestem niezmiernie zadowolony i cieszę się, że pracują tu tak dobrzy instruktorzy i Wam dziękuję rodzice, że pozwalacie i umożliwiacie swoim dzieciom, aby uczestniczyły w tych zajęciach i mogły się dokształcać, czego efektem są takie piękne występy. Ale ten koncert pewnie nie wypadłby tak dobrze, gdyby nie był dedykowany tym, których święto obchodzimy dzisiaj i jutro, czyli babciom i dziadziom. Myślę, że dzięki temu te dzieci i młodzież starały się jeszcze bardziej i zobaczyliśmy naprawdę piękne widowisko, którego serdecznie wszystkim gratuluję – zwrócił się do zebranych Wójt.

Koncerty Noworoczne są już pewnego rodzaju tradycją Ośrodka Kultury. Dla tych, którzy kontynuują swoją artystyczną edukację stały się już normalnością, jednak dla tych, którzy zaczęli edukację we wrzeniu ubiegłego roku są debiutem i pierwszym spotkaniem z tak liczną publicznością. Wszyscy jednak stanęli na wysokości zadania, a każdy występ nagradzany był gromkimi brawami.